Yüz Germe İstanbul

  Yüz germe İstanbul, yüzdeki sarkmaların ortadan kaldırılması ve yüzün yeniden genç bir görünüme kavuşabilmesi için yapılan, özel bir operasyondur. Yüz germeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmenin yolu yüzün nasıl yaşlandığını anlamaktan geçer. Yüzdeki tüm bölgeler birbiri ile bağlantılı bir şekilde yaşlanırlar. Bunun sonucunda ise sarkmalar, deri fazlalığına bağlı kırışıklıklar ve derin çizgiler meydana gelir. Bahsi geçen estetik problemler hem yüz görünümünü olumsuz etkiler hem de bireyin özgüvenine zarar verebilir. Yüz germe veya yüz gerdirme olarak bilinen operasyon sayesinde bu sorunları ortadan kaldırmak ve kişinin yüz karakteristiğini değiştirmeden daha genç bir görünüme kavuşmak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Yüz gerdirme ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Yüz gerdirme ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Yüz gerdirme ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Yüz sarkması neden olur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul yüz germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Yüz Germe Nedir?

  Yüz germe, yüzün derin dokularının yeniden düzenlenmesi, sarkan bölgelerin ideal konumlarına taşınması ve fazla derinin çıkarılması amacıyla yapılan yüz gençleştirme operasyonudur. Bu operasyon sayesinde yüzün çok daha genç, dinamik ve çekici bir görünüm kazanması sağlanabilir. Yüz germe ameliyatı halk arasında İngilizce ismi olan facelift olarak da bilinmektedir.

  Yüz Germe Neden Yapılır?

  Yüz germe ameliyatı şu gibi amaçlarla yapılabilmektedir:

  • Yüzdeki sarkmaları ortadan kaldırmak.
  • Yüzde yer alan çizgileri gidermek.
  • Yüz kırışıklıklarını gidermek.
  • Yüzde çekici ve genç bir görünüm meydana getirmek.
  • Yüzdeki yorgun görünümü gidermek ve bireyin daha dinç, enerjik bir yüz görünümüne kavuşmasını sağlamak.

  Yüz germe ameliyatı bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir.

  Yüz Sarkması Neden Olur?

  Yüz sarkması şu gibi nedenlerden meydana gelebilir:

  • İlerleyen yaşa bağlı yüz dokularının yıpranması.
  • Zaman içerisinde güneş ışığı maruziyetinin deride yol açtığı problemler
  • Yüz için uygun olmayan kozmetik ürünlerinin veya bakım ürünlerinin yüz dokularına zarar vermesi.
  • Yüz dokularının düzenli olarak yerçekimine maruz kalması.
  • Yumuşak doku hastalıkları.
  • Yüze alınan fiziksel darbeler.
  • Yüzde yapılan kozmetik uygulamalara veya ameliyatlara bağlı komplikasyonlar.

  Yüz sarkması bu gibi nedenlerden meydana gelebilmektedir.

  Yüz Sarkması Nasıl Geçer?

  Yüz sarkmasını ortadan kaldırmak için çeşitli uygulamalara başvurulabilir. Bu uygulamalardan bazıları ameliyat ile yapılır. Mesela bu ameliyatlı uygulamalar arasında yüz germe ameliyatı, şakak germe ve boyun germe ameliyatları bulunmaktadır. Ameliyatsız uygulamalar arasında ise ip askı uygulamaları, botoks uygulamaları ve dolgu uygulamaları bulunur. Bahsi geçen operasyonlar ve uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde bulunan içerikleri incelemeniz mümkündür.

  Yüz Germe Kaç Yaşında Yapılır?

  Yüz germe ameliyatı genellikle 40’lı yaşlardan sonra tercih edilmektedir. Çünkü bu yaşlardan sonra bazı kişilerde botoks, ip askı ve dolgu uygulamaları gibi ameliyatsız estetik uygulamaları, yüzdeki yaşlanma etkilerini ortadan kaldırmakta eskisi kadar başarılı olmayabilirler. Bu yüzden yüz germe ameliyatının yapılması gerekebilir. Bununla birlikte operasyonun nadiren de olsa daha erken yaşlarda veya bir sağlık problemi bulunmuyorsa çok daha ileri yaşlarda yapılması da mümkündür.

  Yüz Germe Ne Kadar Sürer?

  Yüz germe ameliyatı genelde 2 ila 5 saat kadar sürmektedir. Bu aralığın fazla olmasının nedeni ameliyat sırasında yapılan işlemlerin, bireylerin taleplerine ve ihtiyaçlarına göre çeşitleniyor olmasıdır. Doktorunuz tahmini ameliyat süresi ve benzer konular hakkında sizi ameliyat öncesinde detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Yüz Germe Nasıl Yapılır?

  Yüz germe ameliyatı, genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sırasında olası enfeksiyon durumlarını önlemek adına steril koşullar oluşturulur. Yüz germe ameliyatı oldukça hassas bir süreçtir ve bu alanda tecrübe gerektirir. Ameliyat sırasında doktor gerçekleştirdiği tüm işlemleri özenle yapar ve ameliyat öncesinde yaptığı planlamaya göre yüz dokularını düzenler. Yüz germe ameliyatı sırasında stratejik bölgelerde yapılan kesiler sayesinde yüz yeniden şekillendirilir. Sarkmış olan dokular önceden planlanan ideal pozisyonlara alınır ve fazla olan deri ise çıkarılır. Özel teknikler kullanılarak yüz cildi, cilt dokusuna zarar vermeden gerilir. Cilt dokusu, saçlı deride veya kulak arkasında kalan, dışarıdan görünmeyen dikişler ile sabitlenir. Böylece ameliyat ile hedeflenen görünüm yüz bölgesine başarılı bir şekilde kazandırılmış olur.

  Yüz Germe Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Yüz germe ameliyatı sonrasında hastaların, ameliyattan sonraki bir veya iki geceyi hastanede geçirmeleri gerekebilir. Bu süreç ameliyat sonrası iyileşme süreci için oldukça önemlidir. Hastane misafirliği boyunca, ameliyat bölgesinin bakımı yapılır ve hastanın genel sağlık durumu ile ilgilenilir. Taburcu olan hastalar yüzlerinde şişlik, morluk ve ödem olduğunu fark edebilirler. Bahsi geçen yan etkiler genellikle birkaç gün içerisinde büyük oranda azalır. Hastalar doktorlarının da önerisiyle yaklaşık 7 ila 10 gün içerisinde günlük yaşamlarına dönebilirler. Bununla birlikte iyileşme süreci tamamen son bulana kadar yüz ile ilgili bazı durumlara dikkat edilmelidir. Mesela hastaların yüzlerinin üzerlerine yatmamaları gerekir. Aynı şekilde yüzlerini güneş ışığına karşı korumalıdırlar, bir ay kadar denize veya havuza girmemelidirler. Böylece iyileşme süreçleri çok daha hızlı ve konforlu geçecektir.

  İstanbul Yüz Germe Fiyatları 2024

  İstanbul yüz germe fiyatları, ameliyatın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button