Gençlik Aşısı İstanbul

  Gençlik aşısı İstanbul, cilt yüzeyinde meydana gelen ince çizgilerin, yüzeysel kırışıklıkların ve sarkmaların iyileşmesi amacıyla yapılan, özel bir uygulamadır. Cilt, insan vücudundaki en büyük ve geniş organdır. Diğer pek çok organ gibi cilt de kendisini yenileyebilme yeteneğine sahiptir. Bununla birlikte bahsi geçen yenileme ve gençleşme mekanizmasının sağlıklı ve işlevsel bir şekilde çalışabilmesi için bazı gereklilikler vardır. Bunların başında da cildin ihtiyaç duyduğu destekleyici maddelerin ve besin öğelerinin cilde sorunsuz bir şekilde ulaştırılması vardır. 

  Bu maddeler arasında aminoasitler, peptitler, çeşitli vitaminler, antioksidanlar ve hyalüronik asit yer alır. Eğer bu maddeler vücutta yeterli miktarda bulunmazsa veya kan dolaşımı ile ilgili sorunlar nedeniyle hedef cilt bölgesine yeterli miktarda ulaştırılmazsa bahsi geçen iyileşme mekanizmaları gerektiği gibi çalışamayabilir. Bu da cilt yüzeyindeki yaşlılık belirtilerinin derinleşmesine, bireyin olduğundan daha yaşlı bir cilt görünüm edinmesine neden olur. Gençlik aşısı sayesinde bu gibi sorunları önlemek ve var olan cilt hasarını gidermek mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Gençlik aşısı ne kadar sürer?’’, ‘’Gençlik aşısı kaç seans yapılır?’’, ‘’Gençlik aşısı nasıl yapılır?’’ ve ‘’Gençlik aşısının faydaları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul gençlik aşısı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Gençlik Aşısı Nedir?

  Gençlik aşısı, cildi destekleyen ve besleyen özel maddeler barındıran, cildin yenilenme mekanizmalarını harekete geçirmek için yapılan, özel bir uygulamadır. Gençlik aşısı gibi cerrahi içermeyen uygulamalar, cilt dokusunun doğal iyileşme mekanizmalarını uyarmak ve doku yenilenme sürecini hızlandırmak için yapılır. Gençlik aşısı içerisinde cildin yenilenmek için ihtiyaç duyduğu özel maddeler bulunur. Bu maddeler gelişmiş mikroenjeksiyon yöntemleri kullanılarak cilde verilir. Cildin bu maddeleri sağlıklı bir şekilde absorbe etmesi (emmesi) ve iyileşme mekanizmalarında kullanması sağlanır.

  Gençlik Aşısı Neden Yapılır?

  Gençlik aşısı şu gibi amaçlar doğrultusunda tercih edilebilir:

  • Cilt dokusunu beslemek ve desteklemek.
  • Daha nemli ve parlak bir cilt görünümü kazandırmak.
  • Cilt yüzeyinde yer alan lekelerin ve izlerin azalmasını sağlamak.
  • Yaraların sağlıklı bir şekilde iyileşebilmesi için bölgedeki dokuları desteklemek.
  • Cilt yüzeyindeki kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak.
  • Cilt sarkmalarını gidermek.
  • Cildin dinç ve genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olmak.

  Gençlik aşısı bu gibi amaçlar ile yapılabilir.

  Gençlik Aşısının İçinde Ne Var?

  Gençlik aşısı içerisinde bulunan maddeler arasında şunlar yer alır:

  • Cildin ihtiyaç duyduğu vitaminler
  • Hyalüronik asit. (Dolgu uygulamalarında da kullanılır.)
  • Çeşitli mineraller.
  • Aminoasitler ve peptitler.
  • Kollajenler.
  • Antioksidanlar.

  Bahsi geçen maddeler gençlik aşısı uygulaması kapsamında direkt olarak cilde uygulanabilir.

  Gençlik Aşısının Faydaları Nelerdir?

  Gençlik aşısının faydaları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Cildi meydana getiren hücrelerin yenilenme ve gençleşme sürecini destekler.
  • Cildin kolajen ve elastin üretimini hızlandırır.
  • Cildin daha çok su tutarak daha nemli ve parlak görünmesini sağlar.
  • Hyalüronik asidin ciltteki olumlu etkilerinin daha uzun sürmesini sağlar.
  • Cilt yapısını destekleyerek cilt yüzeyindeki kırışıklıkların ve çizgilerin görünümünü azaltır.
  • Cilt lekelerinin ve izlerin azalmasına yardımcı olur.

  Gençlik aşısının faydaları bu şekilde sıralanabilir.

  Gençlik Aşısı Kaç Ayda Bir Yapılır?

  Gençlik aşısının cilt yüzeyindeki olumlu etkileri genellikle 8 aydan 1 yıla kadar kalıcılık gösterir. Bu süreçte genelde bir veya iki hafta ara ile 2 ila 3 seans gerçekleştirilmiş olur. Bazı bireylere son seanstan birkaç ay sonra destekleyici seanslar da uygulanabilir. Gençlik aşısı, bireyin cilt yapısına göre değişmekle beraber her yıl tekrarlanabilir.

  Gençlik Aşısının Yan Etkisi Var Mı?

  Gençlik aşısı uygulaması nedeniyle cilt yüzeyinde, geçici olan hafif kızarıklıklar ve şişlikler görülebilir. Bunlar genellikle herhangi bir tedavi uygulamasına gerek duyulmadan, birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçerler. 

  Gençlik Aşısı Kaç Dakika Sürer?

  Gençlik aşısı, ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirildiği için oldukça kısa bir sürede tamamlanır. Gençlik aşısı kapsamında yapılan işlemlerin tamamı çoğu zaman 15 ila 25 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Bu sürenin, gençlik aşısının yapıldığı bölgelere ve bu bölgelerin büyüklüğüne göre bir miktar değişiklik göstermesi mümkündür.

  Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

  Gençlik aşısı uygulaması üç aşamada yapılan bir uygulamadır. Bu uygulamanın ilk aşamasında, gençlik aşısının uygulanacağı bölge özel bir antiseptik solüsyon ile temizlenir. Uygulamanın ikinci aşamasında ise hedef bölgeye topikal anestezi kremi uygulanır. Bu krem sayesinde birey, enjeksiyon işlemleri sırasında minimum ağrı hisseder. Gençlik aşısının son aşamasında ise gençlik serumu veya gençlik iksiri olarak bilinen, içerisinde cildi destekleyen onlarca madde barındıran sıvı, mikroenjeksiyon yöntemleri ile cilde uygulanır. Enjeksiyon işlemi 1 ila 1,5 santimetre aralıklarla yapılır. Böylece gençlik aşısının, hedef bölgedeki cilt dokusunun tamamına ulaşması sağlanır. Gençlik aşısı sonrasında günlük yaşamı sınırlandıracak önlemler almaya gerek yoktur. Uygulamanın ardından eve dönülebilir. Bununla birlikte gençlik aşısı yapılan bölgenin bir süre güneş ışığından korunması tavsiye edilir.

  İstanbul Gençlik Aşısı Fiyatları 2024

  İstanbul gençlik aşısı fiyatları, uygulamanın nerede yapıldığına ve benzer detaylara göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button