Bacak Germe İstanbul

  Bacak germe İstanbul, ilerleyen yaş, genetik veya hızlı kilo verme süreçleri sonucu bacaklar ve uyluk bölgesinde meydana gelen sarkmaları gidermek için yapılan estetik operasyonudur. Bacaklar ve uyluk bölgesi, vücudun kas ve yağ kütlesinin önemli bir bölümünü barındırırlar. Özellikle de bazı kişiler, kilo alırlarken bacak ve uyluk bölgelerinde, diğer vücut bölgelerine kıyasla daha fazla yağ dokusu birikir. Biriken yağ dokusu, bölgedeki cilt dokusunun genişlemesine ve esnemesine yol açar. Bu kişiler, bariatrik cerrahi (obezite cerrahileri) gibi uygulamalardan sonra hızlı bir şekilde kilo vermeye başlayabilirler. Bu da cildin, altındaki doku desteğini yitirmesine ve bacak bölgelerinde sarkmalar meydana gelmesine neden olur. Bahsi geçen sarkmalar ilerleyen yaş ve genetik etmenlerin etkisi ile de meydana gelebilirler. Bacak germe İstanbul ameliyatı, bu sarkmaları gidermek, bacakların sıkı, fit ve çekici bir görünüme kavuşmalarını sağlamak amacıyla yapılır. Yazımızın devamında ‘’İstanbul Bacak germe ameliyatı kimlere yapılabilir?’’, ‘’Bacak germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’, ‘’Bacak germe ameliyatı nasıl yapılır?’’ ve ‘’Bacak germe ameliyatı ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul bacak germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Bacak Germe Nedir?

  Bacak germe, üst bacak ve uyluk bölgesinde meydana gelen sarkmaları, bu bölgeleri ilgilendiren eşitsizlik ve simetri sorunlarını gidermek için yapılan operasyondur. Bu operasyon sayesinde uyluk bölgesindeki çatlak cilt görünümü, yumuşak doku sarkmaları ve benzer estetik kusurlar ortadan kaldırılabilir. Uyluk bölgelerinin birbirleriyle eşit, çevreleri ile uyumlu ve çekici bir görünüm kazanmaları sağlanabilir. Bacakların ve uyluk bölgesinin görünümü hem erkeklerin hem de kadınların genel vücut estetikleri açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden bacak germe estetiği, germe operasyonları arasında en sık tercih edilenlerden biridir. Bacak germe ameliyatı halk arasında ‘’thigh lift’’ veya uyluk kaldırma gibi isimlerle de bilinmektedir.

  Bacak Germe İstanbul Neden Yapılır?

  Bacak germe estetiği şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Kilo değişimleri nedeniyle meydana gelen bacak sarkmalarını ortadan kaldırmak.
  • Uyluk bölgesinde cilt yıpranması gibi nedenlerden meydana gelen çatlak cilt görünümünü ve cilt sarkması sorununu gidermek.
  • Kadınların üst bacak bölgelerinde eşit, bölge ile uyumlu ve kalça bölgesinin görünümünü destekleyen, zarif ve çekici bir görünüm oluşturmak.

  Bacak germe estetiği bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir. Bacak germe estetikleri, diğer tüm germe ameliyatları gibi tamamen hastanın ameliyattan beklentilerine ve genel estetik ölçütlere özel olarak planlanırlar.

  Bacak Germe Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  Bacak germe ameliyatı için alt yaş sınırı 18’dir. Daha küçük yaştaki bireylere, kas ve iskelet sistemi gelişimlerini henüz tamamlamış olmama ihtimali nedeniyle bacak germe ameliyatı önerilmez. Bununla birlikte bacak germe ameliyatı için herhangi bir sağlık problemi olmadıkça üst yaş sınırı yoktur. Bu operasyon hem erkeklere hem de kadınlara yaygın bir şekilde yapılır. Özellikle de obezite cerrahisi (bariatrik cerrahi) geçirmiş ve hızlı bir şekilde fazla miktarda kilo vermiş olan bireyler sıklıkla bacak germe ameliyatına başvururlar.

  Bacak Germe İstanbul Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

  Germe ameliyatları sonrasında ameliyat sayesinde elde edilen kazanımların kalıcılığı büyük oranda bireyin kendisine bağlıdır. Ameliyat sonrasında sağlıklı ve düzenli bir egzersiz rutinine sahip olan ve sağlıklı beslenen bireylerde ameliyat sayesinde elde edilen kazanımlar yaşam boyu korunur. 

  Bacak Germe Ameliyatı Riskli Mi?

  Bacak germe ameliyatı sırasında hayati organlara müdahale edilmez ve yalnızca cilt ve cilt atındaki yağlı tabakaya müdahale edilir. Dolayısıyla da daha derinde bulunan önemli dokular bu ameliyat sırasında zarar görmezler. Bununla birlikte her ameliyatın sahip olduğu enfeksiyon, kanama, dikiş atması ve deride dolaşım bozuklukları gibi riskler olsa da hekim ve hasta tarafından alınacak önlemlerle bu riskler minimuma indirilebilir.

  Bacak Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Bacak germe ameliyatının süresi 2 saattir. Bununla birlikte operasyon süresinin, ameliyat sırasında yapılan işlemlerin detaylarına ve üst bacak bölgesindeki sarkmanın boyutuna göre değişiklik gösterebileceğini unutmamak gerekir.

  Bacak Germe İstanbul Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Bacak germe ameliyatı sırasında ilk olarak hastaya genel anestezi uygulanır. Sonrasında ise uyluk ve kasık bölgesi, özel solüsyonlar ile sterilize edilir. Böylece bireyin hem ameliyat sırasında ağrı hissi duyması engellenir hem de ameliyat sonrasında enfeksiyon gibi risklerin meydana gelme riski düşürülür. Bahsi geçen hazırlık aşamalarından sonra iç bacak ve kasık bölgesine kesi yapılır. Bu uygulama öncesinde liposuction işlemi de kullanılarak bölgedeki fazla yağ dokuları küçültülebilir. Ardından ise fazla cilt dokusu da alınır ve kalan deri dokusu, özel teknikler ile gerdirilir ve estetik dikişler yardımı ile doğal geçiş bölgelerinde minimum iz kalması sağlanır.  

  Bacak Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Bacak germe ameliyatı yaptıran bireyler genellikle ertesi gün taburcu edilirler. Ancak bazı hastaların aynı gün taburcu olmaları da mümkündür. Bu operasyonun ardından en az bir ay kadar bacakları zorlayacak hareketler ve aktiviteler yapılmamalıdır. Ağırlık kaldırılmamalı ve ağır işlere bir süre ara verilmelidir. Hastalar bacak germe ameliyatı sonrasında genellikle 1 hafta içerisinde kademeli olarak günlük yaşamlarına dönebilirler.

  İstanbul Bacak Germe Fiyatları 2024

  İstanbul bacak germe ameliyatı fiyatları ve uyluk germe ameliyatı ücreti, operasyon sırasında gerçekleştirilen işlemlerin detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button