Op. Dr. Cem Berkay Sınacı
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı


Mersin’de doğup büyüyen Cem Berkay Sınacı, İçel Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Plastik cerrahiye olan ilgisi ise tıp fakültesi eğitiminde başladı. Buradaki 6 yıllık tıp eğitiminin son yılında 6 ay süreyle İtalya, Napoli’de bulunan, Seconda Universita degli Studi di Napoli’de birçok ameliyata girdi ve eğitim aldı.

Cem Berkay Sınacı girdiği ilk “Tıpta Uzmanlık Sınavı”nda hedefine ulaşarak Türkiye’nin en iyi plastik cerrahi kliniklerinden biri olan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinde uzmanlık eğitimine başladı. Buradaki ihtisası süresince çok sayıda estetik, mikrocerrahi ve rekonstrüktif ameliyatına girme ve uygulama fırsatı buldu.

Bunun ardından 2017 yılında dünyanın en saygın estetik cerrahlarından birisi olan ve yüz germenin dünyadaki en öncü isimlerinden birisi Dr. Pitanguy’un öğrencisi olan Dr. Raul Gonzalez ile Brezilya’da birlikte çalışma fırsatı yakalayan Cem Berkay Sınacı, bu süreçte özellikle yüz-boyun germe ve vücut şekillendirme ameliyatlarında aktif olarak yer aldı.

10 yıla yaklaşan plastik cerrahi tecrübesi ile yüz estetiği alanına odaklandı. Botoks, dolgu uygulamaları ve ip askı gibi minimal invaziv girişimlerle yüz, boyun ve şakak germe gibi büyük ameliyatları harmanlayarak yüz estetiği alanında kapsamlı operasyonlara imza attı. Brezilya’dan döndükten sonra derin plan (Deep Plane) yüz ve boyun germe konuları üzerine eğildi. Aldığı yüksek öğrenim ve tecrübeler ışığında, yüzün tüm komponentlerine (Göz kapakları, kaşlar ve dudaklar da dahil olmak üzere) aynı anda dokunarak holistik bir yaklaşımla tüm yüzü gençleştirmeyi hedefleyen Sınacı, konu ile ilgili onlarca başarılı operasyon gerçekleştirdi.

İyi seviyede İngilizce ve orta seviyede İtalyanca yeterliliğine sahip olan Sınacı, Avrupa Plastik Cerrahi Derneği’nin yazılı ve sözlü yeterlilik sınavında başarılı olarak European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery (EBOPRAS) üyesi olmaya hak kazandı.

2 yıla yakın bir süre Nevşehir Devlet Hastanesinde çalışan ve çok sayıda estetik ameliyat yapan Cem Berkay Sınacı, 2021 yılından itibaren hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.

Doktora Sorun!
Call Now Button