Terleme Botoksu İstanbul

  Terleme botoksu İstanbul, koltuk altı, el ayası ve ayak tabanindaki ter bezlerinin normalden daha yoğun çalışması sonucu ortaya çıkan aşırı terleme ve koku sorununu gidermek için yapılan botoks işlemidir. Terleme botoksu İstanbul sayesinde bireyin aşırı terlemeye bağlı olarak deneyimlediği olumsuz durumlar önlenebilir ve hayat kalitesi arttırılabilir. Yazımızın devamında ‘’Terleme botoksu İstanbul sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’, ‘’Terleme botoksu İstanbul kaç ayda bir tekrarlanmalıdır?’’, ‘’Terleme botoksu nasıl yapılır?’’ ve ‘’Terleme botoksu sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul terleme botoksu hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Terleme Botoksu Nedir?

  Terleme botoksu İstanbul, botulinum toksin isimli sıvı ile yapılan ve aşırı terleme sorununu sonlandırmak için gerçekleştirilen botoks uygulamasıdır. Terleme botoksu kapsamında botulinum toksin sıvısı, çeşitli vücut bölgelerine uygulanabilir. Böylece bölgedeki ter bezlerinin aktiviteleri normal seviyelere indirilebilir.

  Terleme Botoksu Neden Yapılır?

  Terleme botoksu aşırı terleme sorununu gidermek ve bireyin yaşam kalitesini arttırmak amacıyla yapılır. Terlemek her ne kadar doğal bir bedensel fonksiyon olsa da özellikle bazı bölgelerde nedensiz yere aşırı miktarda gerçekleştiğinde günlük yaşamı zorlaştıran ve bireyin yaşam kalitesini düşüren sorunlara neden olabilir. Terleme botoksu hem aşırı terlemeyi hem de bu ikincil problemleri gidermek için yapılır.

  Terleme Botoksu İstanbul Kimlere Yapılabilir?

  Terleme botoksu, koltuk altı, el ayası ve ayak tabanında aşırı terleme sorunu yaşayan ve sosyal yaşamı bu sorundan olumsuz etkilenen bireylere tavsiye edilmektedir. Bazı bireyler aşırı fiziksel aktivitede bulunmasalar bile yoğun bir şekilde terleyebilirler. Bu da iş hayatlarını, sosyal yaşamlarını ve görünümlerini olumsuz etkileyebilir. Bu sorunu yaşayan yetişkin erkekler ve kadınlar terleme botoksuna başvurarak aşırı terleme sorunundan kurtulabilirler.

  Aşırı Terleme Neden Olur?

  Aşırı terleme şu gibi nedenlerden meydana gelebilir:

  • Genetik etmenler.
  • Metabolizma hızı.
  • Spesifik bölgelerdeki fazla çalışan ter bezleri.
  • İlaç kullanımı.
  • Obezite, diyabet ve tiroid hastalıkları gibi rahatsızlıklar.
  • Beslenme alışkanlıkları.
  • Giyim tarzı.

  Bu gibi etmenler bireyin normalden daha fazla terlemesine neden olabilir. Terlemek, insan vücudunun ısı artışına bağlı olarak verdiği doğal ve hatta son derece önemli bir tepkidir. Bununla birlikte bazı bireyler vücutlarının ihtiyaç duyduğundan çok daha fazla terleyebilirler. Bu da çeşitli sorunlara neden olabilir.

  Aşırı Terleme Nasıl Önlenir?

  Aşırı terleme sorunu az önce de bahsetmiş olduğumuz gibi pek çok etmenden ortaya çıkabilir. Bu sorunu gidermek için bireyler beslenme alışkanlıklarına ve giyimlerine dikkat edebilirler. Dışarıda geçirecekleri vaktin planlamasını yapabilirler. Aynı şekilde aşırı terleme sorununa yol açıyor olabilecek potansiyel sağlık sorunları ile ilgili bir doktorla görüşebilirler. Bazı bireyler tüm bu konulara dikkat etseler bile aşırı terleme sorunundan kurtulamadıklarını fark edebilirler. Bu noktada terleme botoksu gibi uygulamalara başvurarak aşırı terleme sorununu ortadan kaldırmaları mümkündür.

  Terleme Botoksu Kaç Ayda Bir Tekrarlanabilir?

  Terleme botoksunun etkileri daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi genellikle 8 ila 10 ay boyunca devam eder. Sonrasında ise bu etkiler kaybedilir. Bu yüzden terleme botoksu yıllık periyotlarla tekrarlanabilir. Bu süreçte doktorunuzun uzman görüşünden faydalanmanız ve tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmeniz önerilir.

  Terleme Botoksu İstanbul Kaç Dakika Sürer?

  Terleme botoksu yaklaşık 15 dakika kadar sürer. Bununla birlikte botoks işleminin hangi bölgelere veya kaç sayıda bölgeye uygulanacağı gibi faktörlere göre uygulamanın süresi değişebilir. Doktorunuz size özel bir planlama yaptıktan sonra terleme botoksunun süresi gibi konular hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. 

  Terleme Botoksu İstanbul Nasıl Yapılır?

  Terleme botoksu kapsamında doktor ile hasta özel bir görüşme gerçekleştirir. Bu görüşme sırasında hastanın en çok hangi bölgelerinden terlediği tespit edilir. Daha sonra ise doktor bu bölgeleri kapsayan ve hastanın talepleri ile uyuşan bir botoks uygulaması planlar. Terleme botoksunun uygulama aşamasında ilgili bölgeler temizlenir ve bu bölgelere topikal anestezi kremi sürülür. Kremin etkisinin başlaması için birkaç dakika beklenebilir. Kremin etkisi başladıktan sonra ise özel, ince uçlu bir iğne yardımı ile ilgili bölgelere botoks enjeksiyonu yapılır. 

  Terleme Botoksu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Terleme botoksu zorlu veya uzun bir iyileşme sürecine sahip değildir. Uygulama tamamlandıktan sonra birey ayağa kalkabilir ve evine dönebilir. İstediği takdirde günlük yaşamına devam etmesi de mümkündür. Terleme botoksu, daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi vücudun farklı bölgelerine yapılabilmekle birlikte en sık yapılan bölgeler koltuk altı el ayaları ve ayak tabanlarıdır. İşlemden sonra bu bölgelerde hafif kızarıklıklar ve şişlikler görülmesi son derece normaldir. Bu şikayetlerin birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçeceğini unutmamak gerekir. Ayrıca terleme botoksu sonrasında, botoks enjeksiyonu yapılan bölgelere masaj yapılmamalıdır. Bu bölgelere baskı uygulanmaması ve birkaç gün boyunca sık sık dokunulmaması önerilmektedir. 

  İstanbul Terleme Botoksu Fiyatları 2024

  İstanbul terleme botoksu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button