Kaş Kaldırma İstanbul

  Kaş kaldırma İstanbul, yapısal olarak veya ilerleyen yaş sebepli meydana gelen kaş düşüklüğünü gidermek, kaşları istenen pozisyona getirmek için yapılan girişimdir. Kaşların şekli ve pozisyonu genç ve dinamik bir yüz görünümü için önemlidir. Bazı bireylerde, kaşlar istenenden daha düşük yerleşimlidir ve bu göz kapaklarını da etkileyecek estetik sorunlara yol açar. Bu durumda yapılması gereken kaş kaldırma işlemidir ve bir çok farklı yöntemle yapılabilir.

  Kişinin isteğine, kaş düşüklüğünün derecesine ve kaş yapısına göre basit bir botoks enjeksiyonundan ip askı yöntemine, şakak germeden endoskopik kaş kaldırmaya kadar varan çeşitli yöntemler kullanılabilir. Böylece kaşların ideal bir konuma ve duruşa sahip olmaları sağlanabilir. Yazımızın devamında ‘’Kaş kaldırma ne kadar sürer?’’, ‘’Kaş kaldırma sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’, ‘’Kaş kaldırma sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul kaş kaldırma ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Kaş Kaldırma Nedir?

  Kaş kaldırma, kaş ve çevresindeki dokuları yeniden düzenlemek ve kaşların ideal bir konuma sahip olmasını sağlamak amacıyla yapılan operasyondur. Kaş kaldırma estetiği veya kaş kaldırma ameliyatı olarak bilinen bu girişimler sayesinde kaşlar, yüz ile uyumlu bir görünüm kazanabilir. Kaş kaldırma estetiği sırasında farklı tekniklere başvurulması mümkündür. 

  Kaş Kaldırma Neden Yapılır?

  Kaş kaldırma şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Kaşların birbirleri ile uyumlu ve eşit bir görünüme sahip olmasını sağlamak.
  • Düşük kaşların yol açtığı yorgun görüntüden kurtulmak.
  • Yüz ile kaşlar arasında estetik bir bağlantı oluşturmak.
  • Kaşların ideal bir pozisyona sahip olmasını sağlamak 
  • Yüzün üst bölgesinde daha canlı ve genç bir görünüm meydana getirmek.
  • Bireyin genç ve çekici bir yüz ifadesine kavuşmasını sağlamak.

  Kaş kaldırma estetiği bu gibi amaçlarla yapılabilmektedir.

  Kaş Düşüklüğü Neden Olur?

  Kaş düşüklüğü nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

  • İlerleyen yaşa bağlı olarak kaşların ideal bir konuma sahip olmasını sağlayan kasların ve bağ dokuların zayıflaması.
  • Fiziksel travmalar
  • Kaşları kontrol eden kas gruplarında görülen hastalıklar.
  • Çeşitli cilt ve yumuşak doku hastalıkları.
  • Yüz mimiklerinin sık sık kullanılması.
  • Güneş ışığına maruziyet gibi çevresel etmenler.
  • Genetik yatkınlık.

  Kaş düşüklüğü nedenleri bu şekilde sıralanabilir. Kaş düşüklüğü, bu nedenlerin yalnızca biri veya birden fazlası sebebiyle ortaya çıkabilir.

  Kaş Kaldırma Kalıcı Mı?

  Kaş kaldırma ile elde edilen kazanımların önemli bir kısmı kalıcıdır. Bununla birlikte yıllar içerisinde doku yıpranması nedeniyle kaşlar yeniden bir miktar sarkabilir. Bu durumda kaş kaldırma uygulamasının tekrarlanması mümkündür. Kaş kaldırma ameliyatı sonrasında doktor önerilerine özenle uyan bireyler, kaş kaldırma ameliyatının etkilerinin çok daha uzun süre devam ettiğini fark edeceklerdir.

  Kaş Kaldırma Riskli Mi?

  Kaş kaldırma işleminin riskleri uygulanacak teknikle alakalıdır. Basit enjeksiyonlardan açık cerrahilerden kadar geniş yelpazesi bulunan kaş kaldırmanın riskleri de yapılacak girişim ile orantılıdır. Girişim büyüdükçe komplikasyon oranları da artmakla beraber günümüzde kullanılan tekniklerle bu riskleri minimuma indirmek mümkündür.

  Kaş Kaldırma Ne Kadar Sürer?

  Kaş kaldırma ameliyatı 45 dakika ila 60 dakika kadar sürebilmektedir. Bu süre, uygulama sırasında kullanılan tekniklere ve kaşlardaki sarkmanın şiddetine göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Doktorunuz konu hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

  Kaş kaldırma ameliyatı çok geniş kapsamlı bir cerrahi tercih edilmeyecek lokal anestezi ile yapmak mümkündür. Direkt kaş kaldırma olarak adlandırılan ameliyat sırasında kaşın hemen üzerinden bir miktar deri çıkarılarak kaş şekli ve pozisyonu düzenlenir ve izin kaş sınırında istenen bölgede kalması sağlanır. Endoskopik ameliyat sırasında ise bahsi geçen işlemlerin hepsi deri altından gerçekleştirilir. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı sırasında saçlı deri içerisine yalnızca birkaç adet, küçük boyutlu delik açılır.

  Kaş Kaldırma Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Kaş kaldırma sonrası iyileşme süreci hızlıdır. Takip eden birkaç gün boyunca istirahat yeterli olacaktır ve ameliyat sonrasında yüz üstü yatılmamalı ve kaş bölgesine sık sık dokunulmamalıdır. Kaş kaldırma sonrası kaş bölgesinde şişlikler görülebilir. Bir süre sonra kendiliğinden kaybolacaktır.

  İstanbul Kaş Kaldırma Fiyatları 2024

  İstanbul kaş kaldırma fiyatları, uygulamanın hangi yöntemle yapıldığına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button