Liplift İstanbul

  Liplift İstanbul, üst dudağı kaldırmak ve dudakların çevre organlarla estetik bir bütünlük kazanmasını sağlamak amacıyla yapılan, özel bir uygulamadır. Dudaklar yüzün merkezinde bulunurlar. Bu yüzden de yüzdeki neredeyse diğer tüm organ ve dokular ile ilişki içerisindedirler. Özellikle de üst dudak ile burun arasındaki mesafe, bireyin estetik ve genç yüz görünümü için oldukça önemlidir. İlerleyen yaşa, tekrarlayan yanlış dudak dolgu uygulamalarına ve yerçekimi maruziyetine bağlı olarak zaman içerisinde üst dudak ile burun arasındaki mesafe uzayabilir. Bu da üst dudağın sarkık bir görünüm edinmesine ve bireyin olduğundan daha yaşlı görünmesine yol açabilir. Liplift işlemi, bahsi geçen olumsuz durumların giderilmesi için yapılır. Böylece üst dudak ile burun arasında çok daha estetik bir bağlantı oluşturulur ve yüzün merkezinde genç, çekici bir görünüm meydana getirilir. Liplift uygulaması halk arasında üst dudak kaldırma gibi isimlerle de bilinmektedir. Yazımızın devamında ‘’Liplift nasıl yapılır?’’, ‘’Liplift sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’, ‘’Dudak sarkması neden olur?’’ ve ‘’Dudak sarkması nasıl geçer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul liplift uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Liplift Nedir?

  Liplift, üst dudak ile burun arasındaki mesafeyi kısaltmak, dudakların yukarı doğru dönerek daha belirgin olmasını sağlamak, bölgedeki sarkmış deriyi almak ve dudakların daha genç bir görünüm kazanmasını sağlamak için yapılan uygulamadır. Dudak, yüzün genel estetiği için son derece önemli bir organdır. Liplift sayesinde dudaklara ideal bir pozisyon kazandırılabilir, böylece dudakların çok daha belirgin ve çekici bir görünüm elde etmesi sağlanabilir. Liplift görece küçük kapsamlı bir operasyondur. Bu yüzden iyileşme süreci de diğer estetik operasyonlarınınkine kıyasla çok daha hızlı ve konforludur.

  Liplift Neden Yapılır?

  Liplift şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Daha belirgin ve hacimli dudaklar elde etmek.
  • Üst dudak sarkmasını gidermek.
  • Dudakların birbirleri ve çevreleri ile uyum içerisinde olmasını sağlamak.
  • Dudakların çekici ve genç bir görünüm edinmelerini sağlamak.
  • Üst dudak ile burun ucu arasındaki mesafeyi kısaltmak, böylece üst dudağın burun ve yüz ile olan ilişkisini iyileştirmek.

  Liplift bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir.

  Dudak Sarkması Neden Olur?

  Dudaklarda sarkma nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

  • İlerleyen yaşa bağlı olarak dudak dokularının yıpranması.
  • Tekrarlayan yanlış dudak dolgusu uygulamaları.
  • Ailesel ve genetik faktörler.
  • Dudaklara alınan darbeler, fiziksel travma.

  Dudak sarkması nedenleri bu şekilde sıralanabilmektedir.

  Dudak Sarkması Nasıl Geçer?

  Dudak sarkması, dudakların ideal bir konuma sahip olmasını sağlayan ve dudaklar ile yüzdeki diğer organlar arasındaki ilişkiyi düzenleyen liplift ile ortadan kaldırılabilir. Dudak sarkmasının kendi kendine geçmesi maalesef ki mümkün değildir. Aksine dudak sarkması, zaman geçtikçe daha da ilerleyen bir problem olarak bireyin karşısına çıkabilir.

  Liplift Kaç Yaşında Yapılabilir?

  Liplift için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. Ancak bu operasyon yalnızca reşit olan, 18 yaşını doldurmuş bireylere yapılabilmektedir. Reşit olan erkekler veya kadınlar, istedikleri zaman liplift operasyonu yaptırabilirler.

  Liplift Kalıcı Mı?

  Liplift ile elde edilen dudak görünümü kalıcıdır. Dudakların görünümünü düzeltmek için yapılan pek çok uygulama vardır. Bu uygulamalar arasında dolgu işlemleri de bulunur. Ancak dolgu işlemleri kalıcı bir çözüm sunmazlar ve dudak burun mesafesi çok uzun olan hastalarda çözüm olamazlar. Çoğu zaman etkileri 6 ila 9 ay içerisinde büyük oranda kaybedilir. Bununla birlikte liplift operasyonun etkileri kalıcıdır ve yıllar boyunca başarılı bir şekilde korunurlar.

  Liplift Ne Kadar Sürer?

  Liplift uygulaması genellikle 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır.  Doktorunuz operasyon öncesinde sizi tahmini liplift süresi hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Liplift Nasıl Yapılır?

  Liplift oldukça basit ve hızlı bir operasyondur. Bu operasyon sırasında ilk olarak üst dudak ile burun ucu arasına lokal anestezi işlemi yapılır. Daha sonra ise bullhorn liplift, subnazal liplift veya İtalyan liplift teknikleri gibi hekimin uygun göreceği bir teknik kullanılarak burun ucu ile üst dudak arasındaki deri dokusu çıkarılır ve kalan dokular estetik dikiş ile kapatılır. Böylece üst dudak ile burun ucu arasındaki mesafe kısaltılmış olur.

  Liplift Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Liplift yaptıran bireyler kısa bir süre dinlendikten sonra da evlerine dönerler. Geceyi hastanede geçirme ihtiyacı duymazlar. Bu operasyon sonrasında üst dudak bölgesinde hafif bir şişlik görülebilir. Bu şişlik genelde 72 saat içerisinde kaybolur. Ancak bölgedeki dokuların tamamen iyileşmesi ve üst dudak bölgesinin nihai görünümünü alması birkaç ayı bulabilir.

  İstanbul Liplift Fiyatları 2024

  İstanbul liplift fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir

  Doktora Sorun!
  Call Now Button