Şakak Germe İstanbul

  Şakak germe İstanbul, göz ve kaş çevresindeki ve hatta elmacık bölgesindeki yapısal olarak veya yaşlanmaya bağlı meydana gelen sarkık ve yorgun ifadeyi düzeltmek, bahsi geçen bölgeye genç bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan operasyondur. Şakak bölgesinde, yerçekimi maruziyeti, genetik faktörler ve yaşlanma gibi nedenlerden zaman içerisinde sarkma ve yorgun bir ifade meydana gelebilir. Bu sarkma alın bölgesini, kaş çevresini ve göz çevresini ciddi ölçüde olumsuz etkileyebilir. Günümüzde şakak germe ameliyatı ve temporal lift olarak bilinen operasyon sayesinde bahsi geçen yıpranmayı gidermek ve bu yıpranmanın yol açtığı estetik sorunları ortadan kaldırmak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Şakak germe ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Şakak germe ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Şakak germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Şakak germe ameliyatı neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul şakak germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Şakak Germe Nedir?

  Şakak germe, şakak, alın, kaş çevresinde ve orta yüz ve elmacık bölgede meydana gelen estetik problemleri gidermek, yüzün üst bölgesinde genç bir görünüm meydana getirmek için yapılan operasyondur. Şakak germe ameliyatı ile kombine olarak uygulanabilen yağ enjeksiyonu gibi müdahalelerle bireyin alın çizgileri ve kırışıklıkları da giderilebilir. Yüzde görülen kalıcı üzgün ve yorgun ifade ortadan kaldırılabilir.

  Şakak Germe Neden Yapılır?

  Şakak germe ameliyatı şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Şakak, göz çevresi ve elmacık bölgesindeki sarkmaları ve yorgun ifadeyi ortadan kaldırmak.
  • Daha genç bir üst yüz görünümü meydana getirmek.
  • Kaşları kaldırmak ve kaşların yüzün üst bölgesi ile uyumlu, genç bir görünüm edinmesini sağlamak.
  • Göze yeniden şekil vermek, halk arasında badem göz olarak da bilinen göz şeklini oluşturmak 

  Şakak germe ameliyatı bahsi geçen nedenlerden yapılabilmektedir.

  Şakak Germe Kaç Yaşında Yapılmalı?

  Şakak germe ameliyatında son yıllarda gelişen koruyucu teknikler sayesinde yaş ortalaması düşüş göstermektedir. Bazı genetik faktörlerin yol açtığı kaş ve göz çevresindeki düşüklükler bireylerin bu operasyonu daha erken yaşta tercih etmesine neden olabilir. Birey reşit olduğu sürece şakak germe ameliyatının erken yaşlarda yapılması mümkündür. Şakak germe ameliyatı hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilen bir operasyondur.

  Şakak Germe Kalıcı Mı?

  Şakak germe ameliyatı ile elde edilen görünüm büyük oranda kalıcıdır. Bu operasyon, botoks veya dolgu uygulamalarının aksine medikal yöntemlerle değil cerrahi yöntemlerle yapılır. Bu da dokuların, zamanla eski hallerine dönmeyecekleri anlamına gelir. Bununla birlikte iyileşme döneminde şakak bölgesine alınan travmalar ve bazı farklı etmenler, ameliyat sonrasında elde edilen görünümün bir miktar zarar görmesine neden olabilir.

  Şakak Germe Ağrılı Mı?

  Şakak germe ameliyatı ağrılı değildir. Çünkü ameliyat öncesinde bölgedeki sinir uçları geçici olarak uyuşturulur. Böylece dokuların ağrı iletim mekanizmaları çalışmaz ve birey ameliyat sırasında ağrı hissi duymaz. 

  Şakak Germe Ne Kadar Sürer?

  Şakak germe ameliyatı genellikle 1 ile 1,5 saat arasında tamamlanır. Bununla birlikte ameliyatın süresini etkileyen pek çok faktör vardır. Mesela ameliyat endoskopik yöntemlerle yapılıyorsa biraz daha kısa sürebilir. Ameliyat sırasında tercih edilen anestezi uygulamasının türü de şakak germe ameliyatının süresini etkileyebilir. Doktorunuz konu hakkında, ameliyat öncesinde gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

  Şakak Germe Nasıl Yapılır?

  Şakak germe ameliyatı genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Burada hastanın tercihi de önemlidir. Bu operasyon sırasında yapılacak olan işlemler, iki farklı ameliyat tekniği ile gerçekleştirilebilir. Bunlardan ilki klasik tekniktir. Klasik şakak germe ameliyatı sırasında ön saç çizgisinin, gerisinden bölgeye atılan 2 santimetre civarındaki küçük kesiler ile planlanan işlemler yapılır. Bu işlemler, bölgedeki dokuların gerdirilmesi ve yeniden düzenlenmesi ile gerçekleştirilir. Diğer şakak germe ameliyatı tekniği ise endoskopik veya kapalı teknik olarak bilinir. Bu uygulama sırasında atılan kesiler, klasik teknik sırasında atılanlara kıyasla bile çok daha küçüktür ve pratik olarak ‘’delik’’ olarak adlandırılmaları daha doğrudur. Doktor bu delikleri kullanarak hedef bölgeye özel bir endoskop kamerası iletir. Böylece kameradan gelen anlık görüntüler ile bölgedeki dokuları düzenler, şakak bölgesindeki sarkmaları ve yorgun ifadeyi iyileştirebilir. 

  Şakak Germe Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Şakak germe ameliyatı olan bireyler, ameliyatın detaylarına ve geçirdikleri anestezi uygulamasının türüne göre 1 gece kadar hastanede kalabilirler. Bununla birlikte 6 saatlik bir hastane misafirliğinin ardından aynı gün taburcu edilmeleri de mümkündür. Şakak germe ameliyatı sonrasında şakak bölgesinde ve genel olarak da yüz bölgesinde morluklar görülebilir. Bu morluklara bir miktar şişlik ve ödem de eşlik edebilir. Bahsi geçen yan etkiler genellikle 7 ila 10 gün içerisinde büyük oranda kaybolurlar. Hastalar, bu süreçte doktorlarının da önerisi doğrultusunda günlük kademeli olarak sosyal yaşamlarına dönebilirler. Ancak bu süreçte şakak bölgelerini dış etmenlere karşı korumalıdırlar. Şakak germe ameliyatı yaptıran bireyler bir süre boyunca havuza ve denize girmemelidir. Şakak bölgelerini güneş ışığına karşı korumalıdır. Doktorlarının reçete ettiği ilaçları düzenli olarak kullanmalı ve ameliyat bölgelerinin bakımına dikkat etmelidirler.

  İstanbul Şakak Germe Fiyatları 2024

  İstanbul şakak germe fiyatları, ameliyatın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Şakak germe ameliyatı fiyatı 2024 için arayın.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button