Meme Dikleştirme İstanbul

  Meme dikleştirme İstanbul, dik bir meme görünümü meydana getirmek ve meme sarkmasını ortadan kaldırmak amacıyla yapılan, meme estetiği operasyonudur. Bu operasyon halk arasında göğüs dikleştirme veya göğüs toparlama ameliyatı olarak da bilinir. Bazı bireyler genetik olarak görece daha sarkık memelere sahip olurlar, bazılarının memeleri ise zaman içerisinde çeşitli etmenlerden sarkabilir. Bu etmenlerin başında ilerleyen yaş, doğum, emzirme ve yerçekimine maruziyet yer alır. Aynı şekilde bireyin giyim alışkanlıkları, çeşitli bağ doku hastalıkları ve kilo değişimleri de zaman içerisinde memelerin sarkmasına neden olabilir. Bu da bireyin bedeninin genel estetik bütünlüğüne zarar verebilir, bireyin görece daha yaşlı bir meme ve göğüs bölgesi görünümü edinmesine neden olabilir. 

  Meme dikleştirme, bu gibi sorunların ortadan kaldırılması ve memelerin genç, çekici bir görünüm kazanması amacıyla yapılır. Yazımızın devamında ‘’Meme dikleştirme ne kadar sürer?’’, ‘’Meme dikleştirme nasıl yapılır?’’, ‘’Meme dikleştirme ameliyatı kaç yaşında yapılır?’’ ve ‘’Meme dikleştirme sonrası emzirme yapılabilir mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul meme dikleştirme ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Meme Dikleştirme Nedir?

  Meme dikleştirme, memelerin duruşunu, dikliğini, hacmini ve şeklini değiştirmek; memelere genç ve çekici bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan operasyondur. Meme dikleştirme ameliyatı sırasında memelere dik bir görünüm kazandırmak için farklı tekniklere başvurulabilir. Bu tekniklerden bazılarında memeler, bölgeye doku desteği ve hacim kazandıran implantlar kullanılarak dikleştirilir. Bazılarında ise bölgede yer alan sarkık deri ve derinin sarkmasına neden olan fazla deri dokusu alınarak hastanın kendi meme ve yağ dokuları kullanılarak dikleştirilir. Meme dikleştirme ameliyatı, bireyin memelerinin yapısına ve bireyin ameliyattan beklentilerine göre özel olarak planlanır.

  Meme Dikleştirme Neden Yapılır?

  Meme dikleştirme ameliyatı, meme sarkmasını ortadan kaldırmak, memelerin dik bir görünüme kavuşmasını sağlamak ve göğüs bölgesinin estetik olarak çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak amacıyla yapılır. Meme dikleştirme estetiği sırasında memeleri bir miktar büyütmek veya küçültmek mümkündür. Yani bu operasyon meme küçültme estetiği veya meme büyütme estetiği ile birlikte yapılabilmektedir. Böylece tek ameliyatta, memelerin görünümünü olumsuz etkileyen pek çok faktör etkili bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir.

  Meme Dikleştirme Ne Zaman Yapılmalı?

  Meme dikleştirme operasyonu, birey meme gelişimini tamamladıktan sonra yapılmalıdır. Yani ergenlik dönemi son bulmadan, reşit olmayan bireylere meme dikleştirme estetiği önerilmemektedir. Bununla birlikte bebek emziren bireylere, hamile olan bireylere veya yakın bir tarihte hamile kalmayı planlayan bireylere de meme dikleştirme estetiği önerilmemektedir. Çünkü bu gibi süreçlerde meme dokuları zarar görebilir ve memeler, ameliyat ile elde ettikleri görünümün önemli bir kısmını kaybedebilirler. Bu yüzden genellikle kadınlara bahsi geçen süreçler son bulduktan sonra meme dikleştirme gibi operasyonlar yaptırmaları tavsiye edilir.

  Meme Dikleştirme Kalıcı Mı?

  Meme dikleştirme büyük oranda kalıcı bir operasyondur ancak bu operasyonun kalıcılığının bir çok dış faktöre bağlı olduğunu da unutmamak gerekir. Memelerin görünümünde problemlere yol açacak en önemli iki faktör kilo dalgalanmaları ve gebeliktir. Bu durumlar oluşmadığı sürece memeler uzun yıllar tekrar sarkmayacaktır.

  Ameliyatsız Meme Dikleştirme Mümkün Mü?

  Ameliyatsız bir şekilde memeleri dikleştirmek için yapılan bazı egzersiz programları ve kullanılan bazı ilaçlar mevcut olsa da bunlar maalesef faydasızdır. Bu yüzden sarkık meme görünümü için kalıcı ve fark edilir bir çözüm isteyen bireylere meme dikleştirme ameliyatı tavsiye edilmektedir.

  Meme Dikleştirme Sonrası Emzirme Mümkün Mü?

  Meme dikleştirme yaptıran bireyler, ameliyatın iyileşme süreci son bulduktan sonra emzirmeleri mümkündür. Bununla birlikte operasyona bağlı olarak küçük bir ihtimalle de olsa süt bezleri ve süt kanalları zarar görebilmektedir. Bu da ileride emzirme ile ilgili sorunlara yol açabilmektedir. Günümüzde gelişmiş cerrahi teknikler ve teknolojik araçlar sayesinde bu gibi olumsuz durumlardan büyük oranda korunulabilir.

  Meme Dikleştirme Diğer Göğüs Estetikleri İle Birlikte Yapılabilir Mi?

  Meme dikleştirme estetiği sırasında çoğu zaman memelerde farklı değişimler de yapılır. Bazı bireylerde memeler şekillendirilir, eşitlenir ve uyumlu hale getirilir. Bazılarında memeler büyütülebilir ve bazılarında ise fazla dokular alınarak küçültülebilirler. Yani meme dikleştirme estetiği sırasında meme büyütme ve meme küçültme operasyonlarının da yapılması mümkündür.

  Meme Dikleştirme Ne Kadar Sürer?

  Meme dikleştirme ameliyatının süresi yaklaşık 2 saattir. Bununla birlikte estetik operasyonlarının kişiye özel olarak planlandığını ve operasyonlar sırasında yapılan işlemlerin kişiden kişiye değişebileceğini unutmamak gerekir. Doktorunuz muayene sonrası süre ile ilgili daha net bilgi verecektir. 

  Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

  Meme dikleştirme ameliyatı çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Anestezi türüne, bireyin genel sağlık durumuna, taleplerine ve ameliyatın detaylarına göre özel olarak karar verilir. Hastalar ameliyat sırasında ağrı hissi duymazlar. Eğer birey büyük memelere sahipse dikleştirme operasyonu sırasında memelerdeki fazla yağ ve deri dokusu alınır. Kalan dokular konum ve pozisyon açısından yeniden düzenlenir. Küçük memelere sahip olan bireylerde ise memeleri dikleştirmek için  memelere silikon implantlar yerleştirilebilir. Böylece bölgedeki dokular desteklenir ve memelerin dik bir görünüm kazanması sağlanır.

  Meme Dikleştirme Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Meme dikleştirme sonrasında hastalar bir gece kadar hastanede kalırlar. Meme dikleştirme sonrasında yaklaşık 3 ila 5 gün içerisinde kademeli olarak gündelik hayata dönülebilir. Bu süreçte doktorun önerileri ve reçete edilen ilaçların kullanımı aksatılmamalıdır.

  İstanbul Meme Dikleştirme Fiyatları 2024

  İstanbul meme dikleştirme fiyatları, uygulamanın kapsamına ve benzer detaylara göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button