Masseter Botoks İstanbul

  Masseter botoks İstanbul, çene kasının aktivitesini kontrollü bir şekilde düşürmek ve aşırı aktif bir şekilde çalışan çene kası sonucu oluşan estetik ve işlevsel temelli problemleri gidermek için yapılan uygulamadır. Masseter botoksu sayesinde çene kasının incelmesi ve alt yüz bölgesinin bireyin cinsiyet karakteristiğine uygun, zarif ve çekici bir görünüm kazanması mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Masseter botoksu ne kadar sürer?’’, ‘’Masseter botoksu sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’, ‘’Masseter botoksu neden yapılır?’’ ve ‘’Masseter botoksu nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul masseter botoksu uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Masseter Botoks Nedir?

  Masseter botoks, halk arasında çene botoksu veya çene kası botoksu olarak isimlendirilen, farklı amaçlarla yapılabilen bir botoks uygulamasıdır. Bu uygulama çene bölgesindeki asimetrileri, şekil bozukluklarını ve benzer estetik sorunları gidermek için yapılabilir. Diş sıkma gibi işlevsel problemleri ortadan kaldırmak amacıyla da gerçekleştirilebilir.

  Masseter Botoks Neden Yapılır?

  Masseter botoks şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Çene kasının aşırı miktarda çalışması sonucu bölgede oluşan kaba görünümü gidermek.
  • Çenedeki asimetrileri gidererek yüzün çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Diş sıkma sorununu gidermek.
  • Diş sıkma sonucunda meydana gelen eklem problemlerini, ağrı şikayetini ve diş hasarını önlemek.
  • Diş gıcırdatma problemini ortadan kaldırmak.

  Masseter botoksu bu gibi amaçlarla yapılabilir.

  Masseter Botoks Kimlere Yapılabilir?

  Masseter botoks, çene kasının çene bölgesinde yol açtığı görünümden rahatsız olan bireylere yapılabilir. Buna ek olarak diş gıcırdatma veya diş sıkma sorunu olan bireylere de masseter botoks yapılabilir. Masseter botoksu günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından yaygın bir şekilde tercih edilir. Bu uygulama için alt yaş sınırı 18’dir. Bazı durumlarda aile izni dahilinde reşit olmayan bireylere de yapılması mümkündür.

  Masseter Botoks Ağrılı Mı?

  Masseter botoks, ince bir uca sahip, yapı itibariyle insülin iğnelerini andıran özel enjektörlerle yapılır. Bu yüzden de uygulandığı bölgede ciddi bir ağrı hissi ortaya çıkmaz. Yine de bazı hastaların ağrı eşiği düşük olabilir veya enjektör korkuları bulunabilir. Bu yüzden hasta memnuniyetinin sağlanması ve hastaların konforlu bir tedavi deneyimi yaşayabilmeleri için botoks enjeksiyonu öncesinde bölgeye topikal anestezi kremi sürülür. Bu krem sayesinde ortaya çıkabilecek ağrı ve rahatsızlık hissi en aza iner.

  Masseter Botoks Kalıcı Mı?

  Masseter botoks kalıcılığı 6 ay ile sınırlı bir uygulamadır. Bu uygulamanın etkileri, işlemi takip eden 4 ila 6 ay içerisinde azalarak kaybolur. Bahsi geçen süre bireyin cilt yapısına, metabolizmasına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir. İsteyen bireyler yeniden masseter botoks yaptırarak bu kazanımları tekrar elde edebilirler.

  Masseter Botoks Riskleri Nelerdir?

  Masseter botoks uygulamasının riskleri arasında şunlar bulunur:

  • Enjeksiyon bölgesinde geçici olan şişlik ve kızarıklık.
  • Bölgede uyuşma ve ağrı hissi.
  • İltihaplanma.
  • Ağız çevresi kaslarının geçici güçsüzleşmesi. Ağız kuruluğu ve baş dönmesi.

  Bu gibi riskler, uygulamanın ideal şartlar altında, onaylı botoks ürünleri kullanılarak, uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi ile büyük oranda önlenebilmektedir. Şişlik ve kızarıklık gibi şikayetler genellikle birkaç gün içerisinde (bazen aynı gün içerisinde) kendiliğinden geçmektedir.

  Masseter Botoks Ne Kadar Sürer?

  Masseter botoksu ortalama 515 dakika kadar sürer. Bu süreye uygulamanın hazırlık aşaması da dahildir. Botoks uygulamaları hızlı bir şekilde tamamlandıkları için son derece avantajlıdırlar. Yoğun bir çalışma veya sosyal yaşamı olan bireyler bile kısa bir sürede bu işlemi yaptırıp günlük yaşantılarına devam edebilirler.

  Masseter Botoks Nasıl Yapılır?

  Masseter botoksu iki aşamalı bir uygulamadır. Bu aşamalardan ilkinde hastanın şikayetleri ve talepleri değerlendirilir. Daha sonra ise çene bölgesi analiz edilerek hastaya özel bir masseter botoks uygulaması planlanır. Bu planlama aşaması son bulduktan sonra uygulama aşamasına geçilir. Uygulama aşamasında ilk olarak çene bölgesi temizlenir ve bu bölgeye lokal anestezi etkisi olan topikal anestezi kremi sürülür. Kremin etkisi başladıktan sonra ise ince uçlu özel bir iğne yardımı ile bölgeye botoks enjeksiyonu yapılır.

  Masseter Botoks Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Masseter botoks sonrasında hastalar evlerine dönebilirler. Bu uygulamanın etkileri genellikle 3-41 günhafta içerisinde belirginleşmeye başlar, ikincibirinci haftanın sonunda ise fark edilir bir boyut kazanır. İlk gün enjeksiyon bölgesinde hafif kızarıklık ve şişlikler görülebilir. Bu süreçte çene bölgesinde hafif şişlikler ve kızarıklıklar görülmesi mümkündür. Bunlar enjeksiyon işlemine bağlı ortaya çıkan geçici komplikasyonlardıryan etkilerdir. Masseter botoks sonrası şu gibi noktalara dikkat edilmesi önerilir:

  • Masseter botoks sonrasın en az 24 saat boyuncayapılan gün çok sert gıdalar tüketilmemeli, çene kaslarını zorlayacak besinler alınmamalıdır.
  • En az 24 saat boyunca botoks işleminin yapıldığı bölgeye masaj yapılmamalı, baskı uygulanmamalı.
  • Botoks işlemi sonrası bir gün boyunca çene bölgesine su temas ettirilmemesi tavsiye edilir.

  Masseter botoks sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir. Doktorunuz konu hakkında çok daha kapsamlı bir bilgilendirme yapacaktır.

  İstanbul Masseter Botoks Fiyatları 2024

  İstanbul masseter botoks fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button