Meme Küçültme İstanbul

  Meme küçültme İstanbul, memelerdeki fazla yağ ve deri dokusunu cerrahi olarak almak ve memeleri, vücut ölçüleri ile uyumlu olacakları şekilde küçültmek için yapılan operasyondur. Bu operasyon halk arasında göğüs küçültme estetiği olarak da bilinir. Meme büyüklüğü, bireyin genetik özellikleri, çevresel etmenler, hormon dengesi ve beslenme alışkanlıkları gibi etmenler çerçevesinde belirlenir. Bazı bireyler görece daha büyük memelere, bazıları ise daha küçük memelere sahip olabilirler. Her iki durum da normal olmakla beraber bazı bireyler memelerinin büyüklükleri nedeniyle günlük yaşamlarında çeşitli sorunlar deneyimlediklerini fark edebilirler. Bu sorunlar arasında boyun ve sırt ağrıları, omuzlarda sütyen izleri, meme altlarında kızarıklık ve tekrarlayan deri problemleri, spor yaparken kısıtlanma ve benzer şikayetler bulunur. Bazı kadınlar ise memelerinin, vücut ölçüleri ile uyumlu olmayacak derecede büyük olduğunu fark edebilirler. Her iki durumda da memelerin, meme küçültme İstanbul ameliyatı ile küçültülmeleri mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Meme küçültme İstanbul ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Ameliyatsız meme küçültme yapılabilir mi?’’, ‘’Meme küçültme istanbul ne kadar sürer?’’ ve ‘’Meme küçültme ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul meme küçültme ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Meme Küçültme Nedir?

  Meme küçültme, meme dokularının yeniden düzenlenmesi ve memelerdeki fazla deri, yağ ve meme bezi dokularının alınması amacıyla yapılan meme operasyonudur. Memelerin büyük olması bazen boyun sırt ağrıları gibi sağlık sorunlarına neden olmakla beraber bazı kişiler için estetik bir problem de olabilir. Memelerin, birbirleriyle ve genel vücut hatlarıyla uyumlu olacak derece büyük olmaları, genel beden çekiciliğini çok daha olumlu yönde etkiler. Bu yüzden bazı kişilerde bedenin genel estetik bütünlüğünü güçlendirmek için memelerin küçültülmesi gerekebilir. Meme küçültme ameliyatı meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte yapılabilir.

  Meme Küçültme Neden Yapılır?

  Meme küçültme, meme bölgesinde yer alan fazla yağ dokularını ve fazla deri dokusunu çıkarmak, bu dokuların yol açtığı sarkma problemini gidermek ve memelerin vücut ile daha uyumlu bir büyüklüğe kavuşmasını sağlamak için yapılır. Büyük memeler bazı kişilerde kas ve iskelet sisteminin işlevlerini olumsuz yönde etkileyebilir. Buna bağlı olarak sırt ağrıları, boyun ağrısı, omuz ağrısı ve duruş bozuklukları meydana gelebilir. Meme küçültme estetiğinin en önemli amaçlarından biri de bu şikayetleri ortadan kaldırmak ve bireylerin yaşam kalitelerini arttırmaktır. Genel olarak meme küçültme estetiğinin yapılma nedenleri bu şekilde sıralanabilmektedir.

  Meme Küçültme İstanbul Kaç Yaşında Yapılır?

  Meme küçültme ameliyatı için ideal olan yaş sınırı 18 olmakla beraber ciddi sağlık problemleri yaşayan bazı bireylerde bu yaş 16 ya kadar düşebilmektedir. Sağlık sorunları yaşamayan bireylerin meme ve göğüs bölgesinin gelişiminin tamamlanmış olması tercih edilir

  Göğüs Küçültme Ameliyatı Riskli Mi?

  Meme küçültme ameliyatının her ameliyat gibi bazı riskleri vardır. Bu riskler arasında kanama, sıvı birikimi, enfeksiyon sayılabilir. Bununla birlikte nadiren de olsa meme başında hissizlik, deride dolaşım problemlerine bağlı kayıplar ve ameliyata bağlı emzirme problemleri meydana gelebilmektedir. Bu gibi risklerden ve komplikasyonlardan korunmak isteyen bireylere meme küçültme ameliyatı için mutlaka alanında uzman bir plastik cerrahi uzmanı ile görüşmeleri tavsiye edilmektedir.

  Ameliyatsız Meme Küçültme İstanbul Mümkün Mü?

  Memelerin, cerrahi işlemlere başvurulmadan, ameliyatsız bir şekilde küçültülmesi için yapılan ve İstanbul meme küçültme ameliyatı kadar etkili olan bir uygulama bulunmamaktadır. Genel bir kilo artışı söz konusu ise bir miktar kilo kaybı ile memelerde de küçülme olacaktır fakat yeterli olmadığı durumlarda meme küçültme ameliyatına başvurmak mümkündür. 

  Meme Küçültme İstanbul Sonrası Emzirme Yapılabilir Mi?

  Meme küçültme ameliyatı olan bireyler, ameliyattan sonra doğum yaparlarsa bebeklerini emzirebilirler. Bununla birlikte ameliyata bağlı süt kanallarının ve süt bezlerinin zarar görme riski de mevcuttur. Bu risk her ne kadar düşük de olsa bireyler bu riskin farkında olarak meme küçültme ameliyatı yaptırmalıdırlar.

  Meme Küçültme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Meme küçültme ameliyatı, ameliyat sırasında tercih edilen yöntemin detaylarına göre 2 ila 4 saat kadar sürebilmektedir. Doktorunuz ameliyat sırasında gerçekleştirilecek olan işlemlerin detaylarını, ameliyat öncesinde size olarak planlar. Bu süreçte tahmini olarak ameliyatın ne kadar süreceğini de belirler ve sizi bu konu hakkında detaylı olarak bilgilendirir.

  Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Meme küçültme ameliyatının ilk aşamasında bireye genel anestezi uygulanır. Daha sonra ise ameliyatın gerçekleşeceği bölge sterilize edilir. Böylece meme estetiğine bağlı gelişebilecek olası enfeksiyon riski önemli oranda önlenmiş olur. Meme küçültme estetiği sırasında lolipop kesi ve ters T kesi yöntemleri gibi gelişmiş teknikler kullanılarak memelerdeki fazla dokular alınır. Bu dokular arasında yağ ve deri dokuları bulunur. Geriye kalan dokular ise memeler arasında eşit bir görünüm oluşacak ölçüde yeniden düzenlenir. Açılan kesiler estetik dikiş uygulamaları ile kapatılır ve meme küçültme ameliyatı başarı ile sonlandırılmış olur.

  Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Meme küçültme ameliyatı sonrasında hastalar bir gün hastanede misafir edilirler. Meme küçültme ameliyatı sonrasında doktorun önerisine göre birkaç gün boyunca duş alınmamalıdır. Göğüs bölgesini zorlayabilecek ani hareketler ve ağır işler yapılmamalıdır. Mümkünse tam iyileşme gerçekleşene kadar, bir ay boyunca denize veya havuza girilmemelidir. Meme küçültme ameliyatı yaptıranlar ameliyatı takip eden bir hafta içerisinde kademeli olarak günlük işlerini yapmaya dönebilirler.

  İstanbul Meme Küçültme Fiyatları 2024

  İstanbul meme küçültme fiyatları 2024, operasyon sırasında yapılan uygulamaların detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button