Kol Germe Ameliyatı İstanbul

  Kol germe ameliyatı İstanbul, kollarda cilt fazlası ile kendini gösteren sarkmaların ve ciddi kalınlaşmaları ortadan kaldırmak için yapılan operasyondur. Kollar, kilo değişimlerinden çok kolay bir şekilde etkilenirler. Özellikle de bazı genetik özellikler, bireylerin ağırlıklı olarak kollarına kilo almalarına neden olabilir. Bu da kolların kalınlaşmasına yol açabilir. Bazı bireyler ise obezite cerrahilerinin ardından yoğun miktarda kilo vermeye başlayabilirler. Bu kilo verme sürecinin ardından, altındaki yağ desteğini kaybeden kol cildi sarkabilir ve kollarda bireyin olduğundan daha yaşlı algılanmasına neden olan sarkmalar meydana gelebilir.

  Bazı bireylerin kollarında çeşitli genetik ve çevresel etmenlerden dolayı eşitsizlikler ve simetri bozuklukları görülebilir. Kol germe ameliyatı sayesinde bu sorunların çözüm bulmak mümkündür. Kol germe ameliyatı İstanbul günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Kol germe ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Kol germe ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Kol germe ameliyatı İstanbul sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Kol sarkmaları neden olur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul kol germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Kol Germe Ameliyatı Nedir?

  Kol germe ameliyatı, kol sarkmalarını ortadan kaldırmak, kolların birbirleriyle eşit bir görünüm edinmesini sağlamak ve kol kalınlaşmasını gidermek amacıyla yapılan operasyondur. İnsan vücudunun en yoğun çalışan uzuvlarından biri de kollardır. Kollar, günlük işler sırasında yoğun olarak kullanılırlar, sürekli olarak yerçekimine maruz kalırlar; kilo alımı ve ilerleyen yaş gibi etmenlerden de kolay bir şekilde etkilenirler. Buna bağlı olarak da kollarda sarkmalar meydana gelebilir. Kol sarkmaları, kol germe ameliyatı sayesinde ortadan kaldırılabilir.

  Kol Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

  Kol germe ameliyatı şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Kolların ince, sıkı ve zarif bir görünüme sahip olmasını sağlamak.
  • Kollardaki sarkmaları ve çatlak cilt görünümünü ortadan kaldırmak.
  • Kolların vücudun geri kalanı ile uyumlu bir görünüm kazanmalarını sağlamak.

  Kol germe ameliyatı bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir.

  Kol Sarkması Neden Olur?

  Kol sarkması nedenleri arasında şunlar bulunur:

  • Obezite cerrahisi gibi süreçler sonrasında hızlı ve yüksek miktarda kilo vermek.
  • Yoğun kilo dalgalanmaları
  • Kol dokularının yerçekimine maruz kalması.
  • İlerleyen yaş.

  Bahsi geçen etmenler zaman içerisinde kolda yer alan dokuların sarkmasına neden olabilir.

  Kol Germe Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  Kol germe ameliyatı, reşit olan bireylere yapılır. Bu operasyon genellikle 35 ila 40’lı yaşlardan sonra tercih edilmektedir. Bununla birlikte obezite cerrahisi geçirmiş olan veya benzer bir nedenden yüksek miktarda kilo vermiş olan bireyler daha erken yaşlarda da kol germe ameliyatına başvurabilmektedir. Kol germe ameliyatı hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilir.

  Kol Germe Ameliyatı İstanbul Riskli Mi?

  Bu operasyon sırasında nadiren de olsa kolların işlevleri ile alakalı bazı komplikasyonlar meydana gelebilir. En korkulan senaryo fazlaca gerilmiş dokulara bağlı oluşabilecek kan dolaşımı problemleridir. Uygun tekniklerle yapılan kol germe ameliyatı sonrası hekim ve hastanın alacağı önlemler ile bu riskler minimuma indirilir.

  Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Kol germe ameliyatı süresi ortalama 1,5 saattir. Çıkarılacak deri miktarı ve kesi uzunluğuna göre bir miktar değişiklik gösterebilir. Doktorunuz size özel bir estetik planlaması yaptıktan sonra kol germe ameliyatının süresi gibi konular hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır.

  Kol Germe Ameliyatı İstanbul Nasıl Yapılır?

  Kol germe ameliyatı genel anestezi altında, steril ameliyathane koşulları altında yapılır. Genel anestezi ile yapıldığından ağrı hissedilmez. Ameliyat sırasında cerrah sırası ile kollara müdahale eder. Bu müdahale, kollardaki fazla yağ ve deri dokusunun özel cerrahi teknikler yardımı ile çıkarılmasını içerir. Operasyon sırasında liposuction da kullanılabilir. Aynı zamanda bölgede kalan deri dokusu, yumuşak dokuların üzerine gelişmiş teknikler ile gerdirilir ve böylece bölgede genç bir görünüm meydana getirilir.

  Kol Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Kol germe ameliyatı olan bireyler genellikle 1 gece kadar hastanede kalırlar. Hastane misafirliği boyunca bireyin ihtiyaçları karşılanır ve ameliyat bölgesinin bakımı yapılır. Taburcu olan hastalar genellikle 7 ila 10 gün içerisinde kademeli olarak günlük yaşamlarına dönerler. Bununla birlikte iyileşme süreci tamamlanana kadar kollar zorlanmamalı, ağırlık kaldırılmamalı ve kolların üzerine yatılmamalıdır.

  İstanbul Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

  İstanbul kol germe ameliyatı fiyatları, ameliyatın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button