Karın Germe İstanbul

  Karın germe İstanbul, karın bölgesinin fit ve çekici bir görünüme kavuşması, karındaki sarkmaların giderilmesi ve gevşemiş kasların tekrar sıkılaştırılması için yapılan, estetik bir operasyondur. Karın bölgesinin, vücudun diğer bölgeleri ile önemli bir bağı vardır. Göğüs bölgesi ile genital bölge arasında bir geçiş hattı oluşturan karın bölgesi, bahsi geçen her iki bölgenin de görünümü ve çekiciliği için önemlidir. Örneğin karın bölgesinde meydana gelen sarkmalar, kırışıklıklar ve bölgesel yağlara bağlı oluşan kalınlaşmalar memelerin de çekici görünmesine engel olabilir. Karın bölgesinde meydana gelen sarkmalar aynı zamanda erkeklerin beden görünümü için de çeşitli olumsuzluklara neden olabilir. Sarkmalara bağlı olarak göğüs ve karın kasları perdelenebilir, birey fit görünümünü kaybederek olduğundan daha yaşlı ve sağlıksız bir görünüm edinebilir. Bu yüzden karın germe İstanbul veya abdominoplasti olarak bilinen cerrahi operasyon hem kadınlar hem de erkekler tarafından yaygın bir şekilde tercih edilir. Yazımızın devamında ‘’Karın germe İstanbul ameliyatı kimlere yapılabilir?’’, ‘’Karın germe ameliyatının etkileri kalıcı mıdır?’’, ‘’Karın germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Karın germe İstanbul ameliyatı nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul karın germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Karın Germe Nedir?

  Karın germe, alt ve üst karın bölgelerindeki sarkmaları ortadan kaldırmak, alt karın bölgesindeki çatlaklardan kurtulmak, karın bölgesinin ince, fit ve çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak ve gevşemiş karın kaslarının tekrar onarılması amacıyla yapılan operasyondur. Karın germe ameliyatı abdominoplasti ve tummy tuck gibi isimlerle bilinir. Bu operasyon, bireyin taleplerine göre yalnızca alt karın bölgesine veya karın bölgesinin tamamına yapılabilir. Yalnızca göbek deliğinin alt kısmını ilgilendiren operasyonlar mini karın germe veya mini abdominoplasti ismiyle bilinirler. Karnın tamamına uygulanan germe ameliyatları ise tam karın germe veya tam abdominoplasti ismiyle bilinirler. Her iki operasyon da tamamen hastanın ameliyat sonrasında elde etmek istediği görünüme, karındaki estetik sorunların detaylarına ve genel estetik ölçütlere göre özel olarak planlanır.

  Karın Germe İstanbul Neden Yapılır?

  Karın germe ameliyatı şu gibi nedenlerle yapılabilir:

  • Karın ve göbek çevresindeki sarkmaları ortadan kaldırmak.
  • Özellikle alt karın bölgesindeki çatlaklardan kurtulmak.
  • İnce, fit bir karın ve bel oyuntusu görünümü meydana getirmek.
  • Gevşemiş karın kaslarının tekrar orta hatta sıkılaşmasını sağlamak.
  • Kadınlarda daha feminen, çekici ve zarif bir karın görünümü meydana getirmek.
  • Obezite cerrahisi gibi operasyonların ardından verilen hızlı kilolar sonucu ortaya çıkan sarkmaları ve çatlakları ortadan kaldırmak.

  Karın germe ameliyatı bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilir. Bu operasyon sayesinde hem erkekler hem de kadınlar çok daha fit ve çekici bir karın görünümüne sahip olabilirler.

  Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  Karın germe ameliyatı daha çok orta yaş ve üstü hastalarda yapılmakta beraber son yıllarda özellikle fazla kilo dalgalanmaları sonrası daha genç yaşlarda da yapılmaya başlanmıştır. Bariatrik cerrahi geçirmiş olan bireyler daha erken yaşlarda da karın germe ameliyatına başvururlar. Karın germe ameliyatı hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilir. Bu operasyon kadınlara genellikle, doğum sonrasında meydana gelen karın sarkmalarını ortadan kaldırmak ve fit bir karın görünümü meydana getirmek için yapılır. Erkeklere ise karın bölgesindeki yağları almak, karın bölgesinin maskülen hatlarını belirginleştirmek için gerçekleştirilir.

  Karın Germe Ameliyatı Riskli Mi?

  Karın germe büyük cerrahilerden biridir. Ameliyat sahasının da büyüklüğü göz önüne alındığında komplikasyonlarının olabileceğini söylemek gerekir. Karın germe sonrası en sık yaşanan komplikasyonlar arasında sıvı birikmesi ve ciltte dolaşım bozukluğu sayılabilir. Hekim ve hastanın karşılıklı alacağı önlemler ile bu riskler minimuma indirilebilir. Burada vurgulanması gereken önemli bir nokta sigaranın bu komplikasyonları artırdığıdır. Karın germe planlayan her hasta ameliyattan önce sigarayı bırakmalıdır. 

  Karın Germe İstanbul Kalıcı Mı?

  Karın germe cilt fazlasını yok ederek kalan cildi geren bir ameliyat olduğu için etkisi kalıcıdır. Bununla beraber ameliyat sonrası dönemde yaşanacak ciddi kilo dalgalanmaları karın bölgesindeki ameliyatla elde edilen sıkı görünümü bozabilir ve deride dalgalanmalar yaratabilir. Beslenme alışkanlıklarına dikkat etmeyen, düzenli spor ve egzersiz rutini olmayan bireylerde zaman içerisinde bahsi geçen kazanımlar belli miktarda kaybedilebilir. Hafif bir egzersiz rutinine sahip olan ve sağlıklı beslenen bireylerde ise bu kazanımlar yıllar boyu kalıcılık gösterir. Gebelik gibi süreçlerin de karın germe operasyonun kazanımlarına zarar verebileceği unutulmamalıdır.

  Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Tam karın germe ameliyatı genellikle 2 ila 3 saat kadar sürer. Karın germe ile birlikte geniş alanlara yapılacak liposuction bu süreyi uzatabilir.

  İstanbul Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Bu operasyonun ilk aşamasında kesi uygulanacak bölgeler özel solüsyonlar ile sterilize edilir. Daha sonra ise kasık bölgesinden yanlara doğru uzanan bir kesi yapılır. Bu kesiye ek olarak göbek deliği yeni yerine taşınacağı için göbek deliği çevresine de bir kesi yapılır. Kesi işlemi tamamlandıktan sonra bölgedeki fazla yağ dokuları alınır, kas dokuları sıkılaştırılır ve fazla deri dokusu çıkarılır. Ardından da kalan deri dokusu özel teknikler ile gerdirilerek dikilir. Bu operasyon sırasında göbek deliğinin konumu değiştirilebilir ve birlikte yapılacak bir liposuction ile karın bölgesine daha zarif bir görünüm kazandırılabilir.

  Mini karın germe ameliyatında ise bahsi geçen işlemler genellikle göbek deliği bölgesine kadar yapılır. Göbek deliğinin konumu değiştirilmez veya üst karın bölgesine müdahale edilmez.

  Karın Germe Ameliyatı Ne Zaman İyileşir?

  Karın germe ameliyatı yaptıran hastalar 1 veya 2 gece kadar hastanede misafir edilir. Karın germe ameliyatında dışarıdan görünmeyen estetik dikiş teknikleri kullanıldığı için dikiş alma işlemi yoktur. Hastalar, bir hafta sonra kademeli olarak günlük yaşantılarına dönerler. Birkaç ay boyunca, tam iyileşme sağlanana kadar karın bölgesinde zorlanmaya yol açabilecek ağır sporlar yapılmamalıdır. Operasyondan bir ay kadar sonra, doktorun da önerisiyle hafif egzersizlere başlanabilir.

  İstanbul Karın Germe Fiyatları 2024

  İstanbul karın germe fiyatları 2024 ve karın germe ameliyatı ücreti, operasyonun kapsamına ve benzer detaylara göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button