Genital Estetik İstanbul

  Genital estetik İstanbul, dış genital bölgedeki iç ve dış vajinal dudaklardaki estetik problemleri veya iç genital bölgedeki vajinal genişleme gibi işlevsel problemleri ortadan kaldırmak için yapılan operasyonlardır. Genital bölgede, üreme sistemi organlarının hem işlevleri hem de görünümleri için son derece önemli olan pek çok doku bulunur. Çeşitli çevresel ve genetik etmenler, bahsi geçen dokuların zaman içerisinde yıpranmalarına neden olabilir. Bu yıpranmanın etkileri de genital bölgede sarkma, renk değişimi, dış dudak silinmesi, iç dudak büyümesi ve vajina genişlemesi gibi problemler şeklinde kendini gösterebilir. Bu problemler bireylerin özgüven sorunları deneyimlemelerine, cinsel ilişkiler sırasında yeterince haz alamamalarına ve cinsel isteksizlik gibi problemlerle karşılaşmalarına neden olabilir.

  Genital estetik operasyonları sayesinde bahsi geçen yıpranmışmış dokular onarılabilir, genital organların işlevleri ve estetik bütünlükleri ile alakalı problemler ortadan kaldırılabilir. Böylece bireyler bu problemlere bağlı deneyimledikleri olumsuzluklardan kurtulabilirler. Yazımızın devamında ‘’Genital estetik türleri nelerdir?’’, ‘’Genital estetik İstanbul sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’, ‘’Genital estetik İstanbul ameliyatı nasıl yapılır?’’ ve ‘’Genital estetik ameliyatı ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul genital estetik operasyonları hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Genital Estetik Nedir?

  Genital estetik, genital bölgede ilerleyen yaşa, genetik etmenlere ve doğumlara bağlı gelişen estetik ve işlevsel problemleri ortadan kaldırmak için yapılan operasyonlardır. Genital bölgede bulunan dokular hormon değişimlerinden, doğumlardan ve ilerleyen yaş gibi etmenlerden ciddi ölçüde etkilenebilirler. Buna bağlı olarak vajinal kanalda genişleme meydana gelebilir. İç vajinal dudaklar sarkabilir, dış vajinal dudaklarda ise silinme ve cilt çökmeleri ortaya çıkabilir. Tüm bunlar genital bölgenin görünümünü olumsuz yönde etkileyen faktörlerdir. Günümüzde genital estetik kapsamında yapılan operasyonlar sayesinde bu gibi sorunları gidermek mümkündür.

  Genital Estetik Neden Yapılır?

  Genital estetik şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Genital bölgenin görünümünü olumsuz etkileyen gelişimsel veya genetik temelli estetik problemleri ortadan kaldırmak.
  • Genital organların işlevleri ile alakalı sorunları ortadan kaldırmak.
  • Vajina genişlemesi gibi nedenlerden ortaya çıkan vajinal kuruluk, cinsel isteksizlik ve hissizlik gibi ikincil problemleri gidermek.
  • Genital bölgedeki estetik sorunlar nedeniyle deneyimlenen özgüven sorunlarını ortadan kaldırmak.
  • Bireyin ve partnerinin/partnerlerinin cinsel birlikteliklerden daha fazla haz almasına yardımcı olmak.

  Genital estetik bu gibi amaçlarla yapılabilir. Bahsi geçen amaçları gerçekleştirmek için genital estetik kapsamında farklı operasyonlara başvurulması mümkündür.

  Genital Estetik İstanbul Türleri Nelerdir?

  En sık tercih edilen genital estetik uygulamaları şunlardır:

  • Vajinoplasti: Vajinal kanalda zorlu ve çoğul normal doğumlar sonucu yıpranma ve genişleme meydana gelebilir. Vajinal kanalı meydana getiren dokular elastik yapılarını kaybedebilir ve vajinal kanalda kalıcı bir genişleme görülebilir. Vajinoplasti bu genişlemeyi ortadan kaldırmak ve vajinal kanalı daraltmak için yapılır.
  • Labioplasti: İç vajinal dudaklar, genetik ve gelişimsel nedenlerden ötürü sarkabilirler ve istenenden daha büyük olabilirler. Bu sarkma ve büyüklük nedeniyle vulvada karmaşık, kabarık ve düzensiz bir görünüm meydana gelebilir. Sarkan vajinal dudaklar, vulvayı çekici kılan hatları perdeleyebilir. Labioplasti operasyonu bu sorunu ortadan kaldırmak, iç vajinal dudakları küçültmek için yapılır.
  • Hüdoplasti: Hüdoplasti, klitoral hood ismi verilen deri dokusunu küçültmek, asmak, yol açtığı estetik temelli sorunları gidermek ve klitorisin cinsel birliktelikler sırasında daha kolay uyarılabilmesini sağlamak için yapılır. Klitoral hood, klitorisin üzerinde yer alan deri dokusudur ve bazı bireylerde uzun, sarkık bir yapıya sahip olabilir. Bu da genital bölgenin görünümünü ve klitorisin uyarılma sürecini olumsuz etkileyebilir.
  • Dış Vajinal Dudak Dolgusu: Dış vajinal dudaklarda, zaman içerisinde hacim kaybı meydana gelebilir. Bu da vulvanın görünümünü olumsuz etkileyen bir sorundur. Bahsi geçen uygulama sayesinde dış vajinal dudaklara hacim kazandırılabilir, vulvayı çekici kılan hatlar belirginleştirilebilir. En sık tercih edilen yöntem yağ enjeksiyonudur. 

  Genital estetik operasyonları ve genital estetik uygulamaları bu şekilde sıralanabilir. Bu operasyonlardan bazıları annelik estetiği gibi uygulamalar kapsamında kombine olarak da yapılabilir.

  Genital Estetik İstanbul Kaç Yaşında Yapılabilir?

  Genital estetik için alt yaş sınırı 18’dir.  Daha küçük yaştaki bireylere, genital bölge dokularının doğal bir şekilde gelişmeye devam edebilmeleri için genital estetik önerilmemektedir.

  Vajinal Estetik Ne Kadar Sürer?

  Genital estetik İstanbul, tercih edilen operasyona göre 1 ila 1,5 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Labioplasti operasyonu genellikle 30 dakika ve vajinoplasti operasyonu ise 45 dakika ila 60 dakika kadar sürmektedir. Labioplastiye hüdoplasti de eşlik ediyorsa operasyonun süresi 1 saate kadar çıkabilmektedir. Dış vajinal dudak dolgusu gibi cerrahi işlem içermeyen uygulamaların süresi ise 15 ila 20 dakika kadardır.

  Genital Estetik İstanbul Nasıl Yapılır?

  Genital estetik operasyonları, genel veya lokal anestezi altında, steril ameliyathane koşullarına dikkat edilerek gerçekleştirilen operasyonlardır. Genital estetik operasyonları sırasında vulvada bulunan dokular, özel cerrahi teknikler yardımı ile yeniden düzenlenir. Mesela labioplasti operasyonu sırasında iç vajinal dudaklar küçültülür, böylece iç vajinal dudaklardaki sarkma ortadan kaldırılır. Bu sürece hüdoplasti operasyonu da eşlik edebilir ve vulvanın estetik bütünlüğü yeniden sağlanmış olur. Vajinoplasti operasyonu sırasında ise vajinal kanaldaki sarkan, yıpranmış dokular bölgeden alınırlar. Kalan dokular ise yeniden düzenlenerek vajina daraltma sağlanır. Dış vajinal dudak dolgusunda ise bahsetmiş olduğumuz diğer estetik uygulamalarının aksine cerrahiye başvurulmaz. Planlanan tüm işlemler ağrısız ve konforlu enjeksiyon uygulamaları ile gerçekleştirilir.

  Genital Estetik Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Genital estetik operasyonları genel olarak hastane yatışı gerektirmeyen ameliyatlardır. Bununla birlikte bazı kişilerin bir gece hastanede misafir edilmeleri gerekebilir. Genital estetik operasyonları sonrası genelde 3 ila 5 gün sonra günlük yaşama dönülebilir. Ancak genital estetik operasyonları sonrası bir süre denize ve havuza girilmemelidir. Ameliyattan birkaç gün sonra duş alınmaya başlanabilir ancak bu süreçte küvet değil de ayakta duş alma tercih edilmelidir. Vajinoplasti ve labioplasti gibi operasyonlardan sonra yaklaşık 1 ay kadar vajinal ilişkide bulunulması önerilmez.

  İstanbul Genital Estetik Fiyatları 2024

  İstanbul genital estetik fiyatları, genital estetik operasyonun türüne ve kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button