Liposuction İstanbul

  Liposuction İstanbul, spor ve diyet gibi uygulamalar ile erimesi zor olan bölgesel yağların alınması ve çeşitli vücut bölgelerinin şekillendirilmesi amacıyla tercih edilen girişimsel uygulamadır. Gün içerisinde tüketilen besinlerin önemli bir kısmı, vücudun enerji ihtiyacını karşılamak için kullanılır. Geriye kalanlar çeşitli biyolojik işlemlerden geçtikten sonra vücudun farklı bölgelerinde yağ dokusu olarak depolanırlar. Bu bölgeler arasında kalçalar, uyluklar, bel ve karın, bacaklar, üst kol ve göbek yer alır.  Bahsi geçen yağ dokuları, bulundukları bölgenin görünümünü önemli ölçüde etkilerler. Bazı kişilerin, bedenlerini çekici kılan hatları bahsi geçen yağ dokuları nedeniyle perdelenebilir veya kaybolabilir.

  Bireyler bu yağları eritmekte zorluk çekebilirler. Buna bağlı olarak da özgüven problemleri deneyimleyebilir, giyim alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalabilir ve rahatsız edici sosyal sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Liposuction İstanbul işlemi, bahsi geçen yağ dokularının güvenli bir şekilde vücuttan alınması ve bireyin daha çekici vücut hatlarına kavuşabilmesi için yapılır. Yazımızın devamında ‘’Liposuction İstanbul ne kadar sürer?’’, ‘’Liposuction nasıl yapılır?’’, ‘’Liposuction sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Liposuction sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul liposuction uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Liposuction Nedir?

  Liposuction, istenmeyen bölgesel yağların alınması ve vücudu çekici kılan hatların ortaya çıkarılması için gerçekleştirilen, özel bir operasyondur. Liposuction işlemi sırasında, özel teknikler kullanılarak bölgesel yağların diğer dokulardan ayrılması sağlanır. Daha sonra ise bu yağ dokuları bulundukları bölgeden tahliye edilirler. Böylece bölgede, yağ dokularına bağlı meydana gelen estetik problemler giderilmiş olur. Liposuction işlemi, kendi başına yapılabildiği gibi farklı estetik operasyonlar kapsamında da gerçekleştirilebilmektedir. Günümüzde en çok gerçekleştirilen estetik operasyonlar arasında bulunan ameliyatlardan biri liposuction dır.

  Liposuction Neden Yapılır?

  Liposuction şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Kalça, uyluk, bacaklar, karın bölgesi ve üst kol gibi bölgelerdeki bölgesel yağları almak.
  • Gıdı – boyun bölgesinde incelme sağlamak ve daha keskin boyun hatları oluşturmak.
  • Erimeye dirençli yağları güvenli bir şekilde vücut dışına tahliye etmek.
  • Bölgesel yağlar nedeniyle görünümü olumsuz etkilenen bölgelerin daha çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Bacakları, uyluk bölgesini, kalça bölgesini ve karın bölgesini şekillendirmek. Bu bölgeleri çekici kılan hatlara daha belirgin bir görünüm kazandırmak.

  Liposuction işlemi bu gibi amaçlarla yapılabilir. Yağ enjeksiyonu veya yağ transferi yaptırmak isteyen bireylere ise liposuction, ilgili vücut bölgelerinden bir miktar yağ dokusu almak amacıyla da kullanılabilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde bulunan Yağ Dolgusu isimli içeriği inceleyebilirsiniz.

  Liposuction İstanbul İle Kilo Verilir Mi?

  Liposuctionın temel yapılma amacı bireyin kilo vermesini sağlamak değildir. Liposuction bölgesel yağların alınması ve vücut hatlarının şekillendirilmesi amacıyla yapılır. Ancak elbette liposuction sırasında vücuttan belli miktarda yağ dokusu alındığı için birey uygulamadan sonra bir miktar kilo verebilir.

  Liposuction Kimlere Yapılabilir?

  Liposuction genellikle diyet ve spor gibi uygulamalar ile bölgesel yağlarını eritmekte zorlanan bireylere yapılır. Bu uygulama obezite hastalarına, kilo vermeleri amacıyla yapılamaz. Aynı şekilde reşit olmayan bireylere de liposuction yapılması uygun değildir.

  Liposuction Çeşitleri Nelerdir?

  Liposuction uygulamasının günümüzde en çok tercih edilen iki farklı türü vardır. Bunlardan ilki klasik liposuction, diğeri ise vaser liposuction veya lipomatik liposuction gibi isimlerle anılan enerji bazlı cihazlar yardımı ile yapılan liposuctiondır. Bu uygulamalar temelde birbirlerine çok benzerler. Ancak yağ dokularının diğer dokulardan nasıl ayrıştırıldığı gibi konularda birbirlerinden ayrılırlar. Hangisinin tercih edileceğini doktor muayenesi sonrası kararlaştırmak sağlıkta bir yöntemdir. 

  Liposuction İstanbul Ne Kadar Sürer?

  Liposuction süresi büyük ölçüde yapılan bölgelere bağlıdır. Sadece gıdı bölgesine yapılacak bir liposuction 15 dakika sürerken karın bel bacaklar ve kollara birlikte yapılan bir liposuction işlemi 3 saati bulabilmektedir. Doktorunuz sizin taleplerinize ve beklentilerinize yönelik bir liposuction planlaması yaptıktan sonra liposuction süresi ve vaser liposuction süresi gibi konular hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Liposuction İstanbul Nasıl Yapılır?

  Klasik liposuction işlemi küçük bir bölgeyse loka anestezi altında yapılabilmekle beraber çoklu bölgeler söz konusu ise genel anestezi altında yapılır. Anestezi uygulamalarının amacı, hastanın operasyon sırasında rahatsızlık veya ağrı hissi duymasını önlemek ve güvenliktir. Klasik liposuctionda anestezi işleminin ardından uygulamanın yapılacağı bölgeye küçük delikler açılır. Bu delikler kullanılarak bölgeye, yağ dokularının erimesini sağlayan özel bir sıvı verilir. Daha sonra ise eriyen yağ dokuları kanül adı verilen bir boru ve negatif basınç (vakum) yardımı ile bölgeden alınır. Uygulamanın başında açılan deliklerin, estetik dikiş uygulamaları ile kapatılmasının ardından liposuction son bulur.

  Vaser liposuction işleminin de ilk aşaması anestezi işleminin tamamlanmasıdır. Bu uygulama sırasında da hedef bölgeye delikler açılır. Ancak klasik liposuctionın aksine bölgedeki yağları eritmek için kimyasal sıvı kullanılmaz. Yoğun ses dalgaları yayan, özel bir prob ile bölgedeki yağ dokuları eritilir ve bölge şekillendirilir. Daha sonra aynı şekilde kanül yardımı ile eriyen yağlar vücut dışına tahliye edilir.

  Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Liposuction eğer genel anestezi ile yapılmışsa bireyin bir gece kadar hastanede kalması gerekebilir. Lokal anestezi ile yapılan operasyonlardan sonra ise birkaç saatlik dinlenme süresinin ardından hasta taburcu edilir. Liposuction sonrasında bireyin fiziksel hareketlerini bir süre sınırlandırması önemlidir. Ağır işler ve yorucu hareketler bir süre boyunca yapılmamalıdır. Aynı şekilde doktorun reçete ettiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı, önereceği masajlar ve liposuction yapılan bölgenin bakımı aksatılmamalıdır.

  İstanbul Liposuction Fiyatları 2024

  İstanbul liposuction fiyatları 2024 ve vaser liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button