Gıdı Liposuction İstanbul

  Gıdı liposuction İstanbul, çene altı bölgedeki (gıdı) ve boyundaki yağlı, kalın görüntüyü düzeltmek, boyna zarif bir görünüm kazandırmak ve çene hattını belirginleştirmek amacıyla yapılan operasyondur. Yüz çevresinde yer alan bazı bölgeler, kilo değişimlerinden diğer bölgelere kıyasla daha ciddi bir şekilde etkilenirler. Gıdı bölgesi de bu bölgelerden biridir. Gıdı bölgesini tam olarak çenenin alt kısmı, boyun bölgesinin başlangıcı olarak tanımlamak mümkündür. Bireyin kilo alması ile birlikte bu bölgede yağ dokusu birikimi görülebilir. Zaman içerisinde yerçekiminin etkisiyle bölgedeki cilt ve yağ dokusu sarkabilir, boyun kalınlaşabilir ve çene hattı belirginliğini kaybedebilir.

  Tüm bunlar yüz ve boyun bölgesinin estetik görünümünü ciddi ölçüde olumsuz etkileyen durumlardır. Bahsi geçen görünümden memnun olmayan bireyler, gıdı bölgelerindeki yağlardan kurtulmak için spor ve diyet programlarına başlayabilirler. Ancak bazı kişilerde, bu bölgelerdeki yağ dokuları erimeye karşı dirençli olabilir. Bu durumda birey, gıdı liposuction işlemine başvurarak bahsi geçen bölgelerdeki yağ dokularından kurtulabilir. Yazımızın devamında ‘’Gıdı liposuction nasıl yapılır?’’, ‘’Gıdı liposuction ne kadar sürer?’’, ‘’Gıdı nasıl erir?’’ ve ‘’Gıdı liposuction kalıcı mı?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul gıdı liposuction hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz. 

  Gıdı Liposuction Nedir?

  Gıdı liposuction, gıdı bölgesinde bulunan ve erimeye dirençli olan yağ dokularının alınması amacıyla yapılan, girişimsel uygulamadır. Liposuction işlemi, vücudun neredeyse tüm bölgelerine uygulanabilir. Bu uygulama sayesinde bölgesel yağları almak ve hedef bölgeyi şekillendirmek mümkün hale gelir. Gıdı liposuction işlemi de tam olarak bu amaç doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Gıdı liposuction, görece küçük kapsamlı bir liposuction işlemidir, bu yüzden de kısa bir sürede ve lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Uygulamanın iyileşme süreci de görece daha hızlı ve konforludur.

  Gıdı Liposuction Neden Yapılır?

  Gıdı liposuction şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Çene altı bölgesindeki yağ dokularını almak ve gıdıyı yok etmek.
  • Askı gibi işlemlerle kombine edilerek gıdı bölgesinde sarkık görünümü ortadan kaldırmak.
  • Alt yüz, çene ve boyun bölgesi arasında estetik bir geçiş hattı oluşturmak.
  • Çene hattının daha belirgin bir görünüm edinmesini sağlamak.
  • Daha keskin bir boyun geçişi sağlamak.

  Gıdı liposuction bahsi geçen nedenler doğrultusunda yapılabilmektedir. Bu operasyonun detayları tamamen hastanın taleplerine özel olarak planlanmaktadır. Yani gıdı liposuction ile bahsi geçen amaçların biri veya birden fazlası hedeflenebilir.

  Gıdı Sarkması Neden Olur?

  Gıdı sarkması şu gibi nedenlerle meydana gelebilir:

  • Yüzün alt bölümünde, çene bölgesinde ve boyun başlangıçtaki dokuların sürekli olarak yerçekimine maruz kalması.
  • Yüksek miktarda kilo almak.
  • Genetik yatkınlık.

  Gıdı sarkması ve gıdı görünümü bu gibi etmenler sonucu meydana gelebilmektedir. Burada unutulmaması gereken sarkıklığın ciddi olduğu durumlarda liposuction işleminin yetmeyeceği, germe ameliyatının gündeme gelebileceğidir. 

  Gıdı Nasıl Erir?

  Gıdı, çeşitli spor ve diyet programları sayesinde aylar içerisinde bir miktar eriyebilir. Bu programlara sadık kalan bireyler zaman içerisinde gıdılarının yok olduğunu fark edebilirler. Ancak bahsi geçen gelişim, özellikle de çeşitli genetik etmenler nedeniyle bazı bireyler için oldukça zordur. Bu durumda bireyler gıdılarından kurtulmak, sıkı ve çekici bir boyun bölgesi görünümüne sahip olmak için gıdı liposuction işlemine başvurabilirler.

  Gıdı Liposuction Kalıcı Mı?

  Gıdı liposuction sayesinde elde edilen kazanımların kalıcılığı bir miktar kişiye bağlıdır. Eğer hasta liposuction sonrası ciddi miktarlarda kilo alırsa gıdı bölgesinde tekrar bir yağlanma söz konusu olabilir. 

  Gıdı Liposuction Riskli Mi?

  Gıdı liposuction görece küçük kapsamlı bir liposuction işlemidir. Komplikasyon oranları oldukça düşük olmakla beraber yetersiz incelme, minör cilt dalgalanmaları gibi durumlarla karşılaşılabilir.

  Gıdı Liposuction Ne Kadar Sürer?

  Gıdı liposuction ortalama 30 dk içerisinde tamamlanır. Bununla birlikte operasyonun süresi, gıdı bölgesindeki yağ dokusunun miktarına ve birlikte yapılacak askılama gibi işlemlere göre değişebilir. 

  Gıdı Liposuction Nasıl Yapılır?

  Gıdı liposuction lokal anestezi altında yapılabilen bir operasyondur. Bu operasyonun ilk aşamasında gıdı bölgesine enjeksiyon yolu ile özel olarak hazırlanan bir sıvı verilir. Bu sıvı bölgedeki yağ dokularının erimesini sağlarken aynı zamanda anestezi işlevi görür. Daha sonra ise ince uçlu özel bir kanül ile bölgedeki yağ dokuları vücut dışına tahliye edilir. Gıdı liposuction sonrası geceyi hastanede geçirmeye gerek yoktur. Hastalar bir süre dinlendikten sonra evlerine dönebilirler. Gıdı liposuction yaptırmış olan bireylere bir gün kadar duşa girmemeleri, doktorun reçete ettiği ilaçları düzenli olarak kullanmaları ve doktorlarının belirleyeceği süre boyunca boyun maskesi kullanmaları önerilir. 

  İstanbul Gıdı Liposuction Fiyatları 2024

  İstanbul gıdı liposuction fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. 

  Doktora Sorun!
  Call Now Button