Etnik Rinoplasti İstanbul

  Etnik rinoplasti İstanbul, bireyin etnisitesiyle alakalı olan yüz karakteristikleri korunarak yapılan, burundaki estetik problemlerin giderilmesi ve burna istenilen görünümün kazandırılması için gerçekleştirilen operasyondur. Rinoplastide çoğunlukla burun sırtı bir miktar indirilip burun ucu bir miktar kaldırılırken etnik rinoplastide çoğunlukla burun sırtı bir miktar yükseltilerek burun ucu daha sivri ve belirgin hale getirilir. Aynı zamanda burun tabanı da daraltılarak burun delikleri küçültülür.

  Bu işlemler yapılırken bireyin, etnisitesi sebebiyle sahip olduğu estetik yüz hatları ve yüz karakteristiğine zarar verilmez. Böylece son derece çekici, yüz hatları ile uyumlu ve bireyin talepleri ile örtüşen bir burun görünümü meydana getirilmiş olur. Etnik rinoplasti son derece kapsamlı bir planlama süreci içermektedir. Bu sayede de tam olarak bireyin talep ettiği burun görünümü meydana getirilebilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Etnik rinoplasti ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Etnik rinoplastinin avantajları nelerdir?’’, ‘’Etnik rinoplasti ne kadar sürer?’’ ve ‘’Etnik rinoplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul etnik rinoplasti ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Etnik Rinoplasti Nedir?

  Etnik rinoplasti, bireyin; etnik kimliği nedeniyle sahip olduğu yüz karakteristiğini koruyarak, burundaki estetik problemleri ortadan kaldırmak için yapılan özel bir operasyondur. Etnik rinoplastide çoğunlukla burun sırtını yükseltmek ve burun ucunu desteklemek amacıyla kıkırdak dokusuna ihtiyaç duyulur ve bu çoğu durumda hastanın kendi kaburgasından alınır. Hastanın kendi kıkırdak dokusu yeniden şekillendirilerek burunda daha sivri ve keskin hatlar yakalanır. Etnik rinoplasti adaylarının genellikle derileri de kalındır ve ameliyat sırasında deri ve yumuşak dokuda incelme de sağlanır. 

  Etnik Rinoplasti Neden Yapılır?

  Etnik rinoplasti şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Burnun, bireyin etnik kökenine bağlı olarak sahip olduğu karakteristik görünümü kaybetmesini önlemek. Bunu yaparken burnun yüz ile uyumlu ve çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Burunda görülen, burun ile yüz arasındaki estetik bütünlüğü bozan sorunları ortadan kaldırmak.
  • Burun boyutunu, bireyin yüz karakteristiği ile orantılı olacak şekilde yeniden düzenlemek.
  • Burundaki işlevsel problemleri ortadan kaldırmak.

  Etnik rinoplasti bu gibi amaçlarla yapılabilmektedir. Genel olarak bu amaçlar klasik rinoplasti uygulaması ile büyük bir benzerlik taşırlar.

  Etnik Rinoplasti Kimlere Yapılabilir?

  Etnik rinoplasti, etnik kökenini nedeniyle sahip olduğu burun şeklini korumak ve bununla birlikte yüzü ile çok daha uyumlu ve çekici bir burun görünümüne sahip olmak isteyen bireylere yapılabilir. Etnik rinoplasti, klasik rinoplasti gibi 18 yaşından küçük olan bireylere önerilmemektedir. Yetişkin bireyler ise istedikleri zaman etnik rinoplasti operasyonuna başvurabilirler.

  Etnik Rinoplastinin Avantajları Nelerdir?

  Etnik rinoplastinin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Bireyin yüzünü ve burnunu özel kılan, etnik özellikler korunur.
  • Oldukça detaylı ve kişiye özel hazırlanan bir planlama süreci vardır.
  • Kapalı ameliyat teknikleri kullanılarak da yapılabilir.
  • Ağrısız bir operasyondur, genel anestezi altında yapılmaktadır.

  Etnik rinoplastinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Etnik Rinoplasti Riskleri Nelerdir?

  Etnik rinoplasti, klasik rinoplastiden daha farklı olarak çoğu zaman hastanın vücudunun başka bir yerinden kıkırdak yaması alınarak yapıldığı için bu donör bölgenin de ameliyat edilmesi anlamına gelir. Fakat burada günümüzde gelişen teknikler ve teknoloji sayesinde komplikasyon oranları oldukça düşüktür. Normal rinoplastide de etnik rinoplastide de en sık karşılaşılan risk revizyon rinoplasti gerekliliğidir.

  Etnik Rinoplasti Ne Kadar Sürer?

  Etnik rinoplasti genellikle 2 ila 4 saat kadar süren bir operasyondur. Bununla birlikte operasyon sırasında gerçekleştirilen işlemler ve bu işlemlerin detayları büyük oranda bireye özel olarak planlanır. Bu da etnik rinoplasti süresinin kişiden kişiye değişiklik gösterebileceği anlamına gelir.

  Etnik Rinoplasti Nasıl Yapılır?

  Etnik rinoplasti genel anestezi altında ve steril ameliyathane koşullarında yapılır. Bu operasyon sırasında ilk olarak burun ucuna bir kesi uygulanır. Daha sonra ise burun derisi kaldırılır ve böylece burundaki ilgili dokulara müdahale edilebilir. Doktorun gerekli gördüğü durumda, hastanın burnunda yeniden şekillendirilerek kullanılmak üzere kaburgasından kıkırdak parçaları alınır. Bahsi geçen müdahale, ameliyat öncesinde gerçekleştirilen kişiye özel estetik planlaması dahilinde yapılır. Böylece burundaki estetik problemler giderilirken bireye ait, estetik açıdan zengin burun karakteristiği korunur. Etnik rinoplasti kapalı ameliyat teknikleri ile de yapılabilir. Kapalı ameliyat teknikleri ile yapılan etnik rinoplastide cerrah, burun dokularını, burun delikleri içerisinden yaptığı işlemler ile düzenler. Böylece burnun dış bölgesinde dikiş izi olmaz.

  Etnik Rinoplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Etnik rinoplasti yaptıran bireyler, genellikle bir gün kadar hastanede kalırlar. Hastane misafirliği boyunca bireyin tüm ihtiyaçları karşılanır ve ameliyat bölgesinin bakımına odaklanılır. Taburcu olan hastalar genellikle 7 ila 10 gün içerisinde kademeli olarak günlük yaşamlarına dönebilirler. Burun çevrelerinde meydana gelen ödemin önemli bir kısmı iyileşme sürecinin ilk haftasında dağılır.

  İstanbul Etnik Rinoplasti Fiyatları 2024

  İstanbul etnik rinoplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button