İp Askı Uygulamaları İstanbul

  İp askı uygulamaları İstanbul, ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen ve yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için yapılan, özel bir uygulamadır. Cilt altında yer alan bazı özel dokuları, cildin ve cildi destekleyen yağ katmanının ideal bir konuma ve görünüme sahip olmasını sağlarlar. Ancak bu dokular zaman içerisinde yıpranabilirler ve bahsi geçen dokuları desteklemeyi bırakabilirler. Buna bağlı olarak da yüz ve boyun gibi bölgelerde sarkmalar görülebilir. Bu estetik problemler, özellikle cilt fazlalığının eşlik ettiği durumlarda sıklıkla cerrahi içeren uygulamalar ile ortadan kaldırılırlar. Ancak bazı bireyler, ameliyata bağlı komplikasyonlar veya yoğun bir çalışma yaşamı gibi nedenlerden cerrahi operasyonlara başvurmak istemeyebilirler. Bazı kişilerde de anlamlı bir cilt fazlalığı olmadığı halde cilt altı yumuşak dokularda sarkma vardır. Bu durumlarda da ip askı uygulamalarına başvurmak mümkündür. İp askı uygulamaları sayesinde cilt yüzeyinde meydana gelen minimal sarkmaları ortadan kaldırmak ve cilt altı yumuşak dokuları desteklemek mümkündür. Yazımızın devamında ‘’İp askı uygulamaları nasıl yapılır?’’, ‘’İp askı uygulamaları ne kadar sürer?’’, ‘’İp askı uygulaması hangi bölgelere yapılır?’’ ve ‘’İp askı uygulamasının avantajları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul ip askı uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  İp Askı Uygulamaları Nedir?

  İp askı uygulamaları, çeşitli bölgelerde yer alan cilt ve cilt altı yumuşak doku sarkmalarını gidermek, cildin canlı ve genç bir görünüm kazanmasını sağlamak için yapılan uygulamadır. Bu uygulama benzer amaçla yapılan cerrahi operasyonların aksine kesi ve dikiş içermemektedir. İp askı uygulamaları aynı zamanda hedef bölgedeki kollajen sentezi hızını da arttırırlar. Böylece ip askı uygulaması yapılan bölgedeki cilt dokusu çok daha hızlı bir şekilde iyileşir.

  İp Askı Uygulamaları Neden Yapılır?

  İp askı uygulamaları şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Yanak ve çene bölgesinde meydana gelen sarkmaları gidermek.
  • Ağız kenarında meydana gelen katlanmaları ortadan kaldırmak.
  • Boyundaki sarkmaları gidermek ve boyuna daha keskin açılar kazandırmak.
  • Uygulanan bölgelerde sarkmaları azaltmanın yanında gelecekteki sarkma hızını da azaltmak.
  • Hedef cilt bölgesinde kolajen sentezini hızlandırmak ve dokuların gençleşme süreçlerine katkı sağlamak.

  İp askı uygulamaları bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilirler.

  Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

  Ameliyatsız yüz germe, ip askı ve dolgu uygulamaları ile yapılan ve herhangi bir cerrahi işlem içermeyen uygulamadır. Bu uygulama, ameliyatla yapılan operasyonlara göre daha hızlı bir iyileşme sürecine sahiptir ve etkileri oldukça uzun sürelidir. Ameliyatsız yüz germe uygulaması sayesinde yüzün neredeyse tamamında canlı ve genç bir görünüm meydana getirilebilir.

  Yüz Sarkması Neden Olur?

  Yüz sarkmasının pek çok nedeni vardır. Bu nedenlerin başında da ilerleyen yaş gelmektedir. Bununla birlikte görece genç bireylerde de güneş ışığı maruziyeti, yerçekimi maruziyeti, zararlı kozmetik ürünlerin kullanımı ve yumuşak doku hastalıkları gibi etmenler nedeniyle yüz sarkması meydana gelebilir.

  İp Askı Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılabilir?

  İp askı uygulamaları yanak bölgesine, çene bölgesine, boyun bölgesine, ağız kenarlarına, kaşlara, orta yüz ve alt yüz bölgelerine uygulanabilir. İp askı uygulamaları cerrahi işlemlerle kombine olarak da aynı anda kullanılabilir.

  İp Askı Uygulaması Kalıcı Mı?

  İp askı uygulamasının kalıcılık süresi yapıldığı bölgeye göre değişmekle beraber 1-2 yıl kadardır. Ancak bireyin cilt tipine ve bazı başka etmenlere göre bu süre bir miktar azalabilir veya uzayabilir. Bununla birlikte ip askının kalıcılık süresi, benzer ameliyatsız uygulamaların kalıcılık süresine kıyasla daha fazladır.

  İp Askı Uygulaması Riskli Mi?

  İp askı uygulamaları cerrahi kesi içermediği için görece komplikasyon ve riskleri daha azdır. İp aşkı uygulamalarının en korkulan komplikasyonları arasında enfeksiyon ve yabancı cisim reaksiyonları bulunur.

  İp Askı Uygulamaları Avantajları Nelerdir?

  İp askının avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Hızlı bir uygulamadır.
  • Lokal anestezi altında ağrısız bir şekilde yapılır.
  • Cerrahi dikiş içermez.
  • İz bırakmaz.
  • Cildin gençleşmesine katkı sağlar.
  • İyileşme süreci son derece kısa ve konforludur.
  • Gerektiğinde tekrarlanabilir.

  İp askı uygulamasının avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  İp Askı Uygulamaları Ne Kadar Sürer?

  İp askı uygulaması genellikle 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmış olur. Ancak belli etmenlere göre bu süre bir miktar artabilir veya azalabilir. Bu etmenler arasında hedef bölgenin genişliği, uygulama bölgelerinin sayısı ve bölgedeki sarkmanın ne kadar şiddetli olduğu yer almaktadır.

  İp Askı Uygulamaları Nasıl Yapılır?

  İp askı uygulamaları, uygulanma bölgelerine göre farklı şekillerde yapılabilmektedir. Bu uygulama sırasında hedef bölgeye lokal anestezi yapılmaktadır. Böylece hastanın ağrı hissetme riski ortadan kaldırılmaktadır. Ardından küçük deliklerden yerleştirilen özel dokulu iplikler ile askılama işlemi yapılır. Bu işlemin tamamlanması ile birlikte uygulama da başarılı bir şekilde son bulmuş olur.

  İstanbul İp Askı Uygulamaları Fiyatları 2024

  İstanbul ip askı uygulaması fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir

  Doktora Sorun!
  Call Now Button