Bişektomi İstanbul

  Bişektomi İstanbul, yanaklardaki bichat yağ yastıkçığı denen yağ dokusunun, ağız içerisinden yapılan küçük bir kesi yardımı ile alınmasına olanak sağlayan ve lokal anestezi altında da rahatlıkla yapılabilen bir işlemdir.  Yanaklar, hacmi açısından genel yüz estetiği için oldukça önemlidirler. Yanaklarda bulunan fazla yağ dokuları, çene ve elmacık arasındaki geçişin kaybolmasına neden olabilir. Bişektomi ameliyatı sayesinde bu görünümü ortadan kaldırmak ve elmacık-çene hatlarının daha belirgin olmasını sağlayarak daha feminen bir görünüm meydana getirmek mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Bişektomi ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Bişektomi ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Bişektomi ameliyatı kaç yaşında yapılır?’’ ve ‘’Bişektomi ameliyatı neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul bişektomi ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Bişektomi Nedir?

  Bişektomi, yanak bölgesine yer alan ve bichat olarak isimlendirilen yağ dokularının (bukkal yağların) alınması amacıyla yapılan operasyondur. Bu operasyon sayesinde yanak bölgesinde çok daha çekici bir görünüm meydana getirilebilir. Bukkal yağların oluşturduğu dışbükey görünüm ortadan kaldırılabilir ve daha feminen bir görünüm ortaya çıkarılabilir.

  Bişektomi Neden Yapılır?

  Bişektomi şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Yanaklardaki fazla yağ dokusunu almak.
  • Çene ve elmacık hatlarının belirginleşmesini sağlamak.
  • Yüzün daha üçgen bir görünüm kazanmasını sağlamak.

  Bişektomi ameliyatı bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir.

  Yanak Sarkması Neden Olur?

  Yanak sarkmasına yol açabilen pek çok etmen vardır. Bu etmenlerin başında genetik özellikler gelmektedir. Bazı bireyler genetik olarak, yanak bölgelerinden kilo almaya çok daha yatkındırlar. Bu da yanaklarında yağ dokusu birikimine yol açar ve bu dokular, zaman içerisinde sarkabilirler. Buna ek olarak yumuşak doku hastalıkları, ilerleyen yaş ve benzer etmenler de yanakların sarkmasına neden olabilir.

  Yanak Yağları Nasıl Erir?

  Yanak bölgesinde bulunan yağ dokuları, düzenli spor ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları yardımı ile eriyebilir. Bununla birlikte bazı bireyler için, yanak bölgesinden yağ eritmek son derece zorlayıcı olabilir. Bu durumda bişektomi olarak bilinen operasyona başvurabilirler. Böylece yanak bölgelerindeki yağlı ve büyük görünümden kurtulabilirler. İp askı uygulamaları ile de yanak sarkmaları giderilebilir.

  Bişektomi Kalıcı Mı?

  Bişektomi ameliyatı sayesinde elde edilen yüz ve yanak görünümü kalıcıdır. Bu operasyon botoks veya dolgu uygulamalarının aksine cerrahi bir işlemdir. Bu yüzden ameliyatın etkileri zaman içerisinde azalmaz. Ancak yine de bireyler ameliyat sonrasında yeme alışkanlıklarını düzenlemeli ve mümkünse düzenli olarak egzersiz yapmalıdırlar. Böylece yanak bölgesinde yeniden yağ dokusu oluşumu tamamen önlenmiş olur.

  Bişektomi Riskli Mi?

  Bu operasyon sırasında yanak bölgesine oldukça küçük (yaklaşık 1cm) bir kesi uygulanır. Bölgedeki önemli dokulara zarar vermemeye özen gösterilerek bichat yağ yastıkçığı küçültülür. Bişektomiye bağlı olarak yanak bölgesinde hafif şişlikler ve morarma görülebilir. Ancak bunlar geçici yan etkilerdir ve çoğu zaman takip eden günler içerisinde neredeyse tamamen kaybolurlar. Bişektomiye bağlı olarak her ameliyatta olduğu gibi enfeksiyon kanama gibi riskler olsa da hekim ve hasta tarafından alınacak önlemler ile bu riskler minimuma indirilebilir. 

  Bişektomi Kaç Yaşında Yapılır?

  Bişektomi 18 yaşını doldurmuş olan, reşit bireylere yapılır. Bu operasyon, diğer estetik operasyonlarının aksine genç bireyler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Bişektomi için belli bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Reşit olan bireyler, eğer bişektomiye engel olacak bir sağlık sorunları yoksa istedikleri zaman bişektomi ameliyatı yaptırabilirler.

  Bişektomi Ne Kadar Sürer?

  Bişektomi ameliyatı 15-20 dakika içerisinde tamamlanır. Bununla birlikte ameliyatın süresi, anestezinin türüne göre bir miktar uzayabilir veya kısalabilir. Doktorunuz konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Bişektomi Nasıl Yapılır?

  Bişektomi ameliyatı, çoğunlukla lokal anestezi ile yapılır. Bir çok hastamızda kombine bir ameliyatın parçası olduğu için genel anestezi altında da yapılabilmektedir. Hasta ameliyat sırasında ağrı duymaz. Ameliyat sırasında doktor, tüm işlemi ağız içerisinden gerçekleştirir. Yanak içerisine küçük bir kesi (1 santimetre civarında) uygular. Bu kesi yardımı ile yanaklarda bulunan bichat isimli yağ paketlerinin gerekli gördüğü kadarını alır. Böylece ameliyat başarılı bir şekilde tamamlanmış olur. İyileşme süreçleri boyunca doktorun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanmalıdırlar. İlk günlerde ağız hijyeni önemlidir ve doktorunuz tarafından gerekli önlemler anlatılacaktır.

  İstanbul Bişektomi Fiyatları 2024

  İstanbul bişektomi fiyatları, ameliyatın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button