Göz Kapağı Estetiği İstanbul 

  Göz kapağı estetiği İstanbul, göz kapaklarını ilgilendiren göz kapağı sarkması gibi işlevsel ve estetik temelli problemlerin giderilmesi amacıyla yapılan operasyondur. Göz, insan vücudundaki en hassas dokuları barındıran organlardan biridir. Üstelik bu dokuların bir kısmı sürekli olarak dış dünya ile etkileşim halindedirler. Göz kapakları, gözü dış dünyadan koruyan parçamızdır. Göz kapakları, bahsi geçen korumayı sağlayabilmek için gün içerisinde yüzlerce defa kapanır ve açılırlar. Yoğun ve aralıksız bir şekilde kullanıldıkları için de genetik etmenlerin de etkisiyle zaman içerisinde yıpranabilirler. Bu yıpranmanın etkileri göz kapaklarında sarkma ve eşitsizlik şeklinde görülebilir. Neyse ki günümüzde göz kapağı estetiği sayesinde bu sarkmaları ve benzer estetik veya işlevsel temelli sorunları ortadan kaldırmak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Göz kapağı estetiği İstanbul ne kadar sürer?’’, ‘’Göz kapağı estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Göz kapağı estetiği İstanbul kaç yaşında yapılmalı?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul göz kapağı estetiği hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  Göz kapağı estetiği, göz kapaklarındaki sarkmayı ve göz kapağı düşüklüğü gibi problemleri ortadan kaldırmak için yapılır. Bu operasyon tıp dilinde blefaroplasti olarak isimlendirilir. Göz kapağı estetiği sırasında göz kapaklarından yalnızca birine veya birden fazlasına müdahale edilebilir. Bu operasyon bazı kişilerde yalnızca üst göz kapaklarına veya yalnızca alt göz kapaklarına uygulanırken, bazı kişilerde tüm göz kapaklarına uygulanabilir. Göz kapağı estetiği kaş kaldırma ameliyatı ile birlikte yapılabilir.

  Göz Kapağı Estetiği İstanbul Neden Yapılır?

  Göz kapağı estetiği şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Göz kapağı sarkmasını gidermek.
  • Göz kapağı düşüklüğünü ortadan kaldırmak.
  • Görme alanını genişleterek alın kaşlarını gevşetmek ve baş ağrısını gidermek.
  • Göz kapaklarındaki işlevsel ve estetik temelli sorunları gidermek.
  • Göz kapaklarının göz çevresi ile uyumlu bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Göz çevresindeki estetik problemleri ortadan kaldırmak.
  • Göz çevresinde canlı, genç ve çekici bir görünüm meydana getirmek.

  Göz kapağı estetiği bu gibi amaçlarla yapılabilmektedir.

  Göz Kapağı Sarkması Neden Olur?

  Göz kapağı sarkması şu gibi nedenlerden meydana gelebilir:

  • İlerleyen yaş.
  • Genetik faktörler
  • Göz kapağı dokularında yıpranma.
  • Yerçekimi maruziyeti.
  • Göz bölgesine alınan fiziksel darbeler.
  • Güneş ışığı maruziyeti.
  • Sık sık göz ovuşturmak.
  • Çeşitli cilt ve yumuşak doku hastalıkları.
  • Tekrarlayan göz ve göz kapağı enfeksiyonları.

  Göz kapağı sarkması veya göz kapağı düşüklüğü bu gibi etmenler sonucu meydana gelebilir.

  Göz Kapağı Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

  Göz kapağı estetiği reşit olan bireylere yapılır. Bazı bireyler genetik etmenler nedeniyle erken yaşlarda göz kapağı sarkması gibi sorunlar deneyimleyebilirler. Bu gibi durumlarda çocuk yaşta dahi aile izni ile ameliyat yapılabilir. Bununla birlikte göz kapağı estetiği, çoğunlukla 30′lu yaşlardan sonra tercih edilen bir operasyondur.

  Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Mı?

  Göz kapağı estetiği ile elde edilen kazanımlar genellikle uzun yıllar boyunca kalıcılık gösterir. Bu süreçte hastaların da alacağı bazı önlemler ve düzenli bakımlarla tekrar göz kapağı düşüklüğü ihtimali minimuma indirilebilir.

  Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Göz kapağı estetiği, eğer sadece üst göz kapaklarına müdahale ediliyorsa lokal anestezi altında yapılabilir ve 30-45 dakika sürer. Alt göz kapağı biraz daha özellikli bir yapı olması nedeniyle süre hastadan hastaya göre çok çeşitlilik gösterebilir ve çoğunlukla genel anestezi tercih edilir. Doktorunuz bu gibi konular hakkında daha detaylı ve gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

  Göz Kapağı Estetiği İstanbul Nasıl Yapılır?

  Göz kapağı estetiği, hastanın ağrı hissi duymasını önlemek amacıyla lokal anestezi altında yapılmaktadır. Bazı durumlarda lokal anestezi işlemine, ameliyatın daha rahat geçebilmesi için sedasyon işlemi de eşlik edebilmektedir. Göz kapağı estetiğini gerçekleştiren cerrah, göz kapağında fazlalık olan bölgelerdeki cilt fazlasını alır, gerektiğinde kas fazlasını alır ve kası tekrar onarır, gerektiğinde yağ fıtıklaşmasını da küçülterek daha düz geçişler sağlar. Bölgedeki fazla dokuları alarak sarkma sorununu sonlandırır. Böylece göz çevresi ile uyumlu ve göz güzelliğini ortaya çıkaran bir göz kapağı görünümü meydana getirilir.

  Göz Kapağı Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Göz kapağı ameliyatı lokal anestezi altında yapıldıysa hasta aynı gün taburcu edilir. Hastalara iyileşme süreçleri boyunca şu noktalara dikkat etmeleri tavsiye edilir:

  • Yüz üstü yatılmamalıdır.
  • Ameliyat sonrasında birkaç gün boyunca duş alınmamalıdır.
  • İyileşme sürecinde gözler ovuşturulmamalıdır.
  • Doktorun reçete ettiği ilaçlar kullanılmalıdır.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.

  Göz kapağı estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

  İstanbul Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul göz kapağı estetiği fiyatları 2024, operasyonun kapsamına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button