Elmacık Kemiği Dolgusu İstanbul

  Elmacık kemiği dolgusu İstanbul, elmacık kemikleri ve yanak bölgesinde meydana gelen çökmelerinhacim kayıplarının, çökmelerin giderilmesi; elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi için yapılan dolgu işlemidir. Bu uygulama sayesinde yüzü çekici kılan hatlar belirginleştirilebilir. Elmacık dolgu ile birlikte daha üçgen / Feminen bir yüz görünümü elde edilebilir. Üstelik herhangi bir cerrahi işlem veya dikiş uygulaması içermediği için uygulama sonrasında yüzde iz oluşumu görülmez. Yazımızın devamında ‘’Elmacık kemiği dolgusu ne kadar sürer?’’, ‘’Elmacık kemiği dolgusu sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’, ‘’Elmacık kemiği dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Elmacık kemiği dolgusu kalıcı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul elmacık kemiği dolgusu hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

  Elmacık kemiği dolgusu İstanbul, elmacık kemiklerinin daha belirgin bir yapı kazanması ve elmacık kemiği civarındaki çökmelerinhacim kayıplarının giderilmesi için yapılan uygulamadır. Elmacık kemiği dolgusunda bölgeye hacim kazandırmak için hyalüronik asit isimli özel bir madde kullanılır. Bu madde bahsi geçen amaç dışında bölgedeki cilt dokusunun nemlenmesine de yardımcı olur.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Neden Yapılır?

  Elmacık kemiği dolgusu şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Elmacık kemiğini belirginleştirmek.
  • Yüze daha üçgen ve feminen bir görünüm kazandırmakçekici bir boyut kazandırmak.
  • Elmacık kemiği ve yanak bölgesindeki hacim kaybını gidermek.
  • Hedef bölgedeki cilt çökmelerini ve benzer estetik sorunları ortadan kaldırmak.

  Elmacık kemiği dolgusu bu gibi nedenlerden yapılabilir.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Kaç Yaşında Yapılabilir?

  Elmacık kemiği dolgusu 18 yaşından itibaren hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilir. Eğer yanak bölgesinde veya elmacık kemiği bölgesinde aktif bir yara veya enfeksiyon mevcutsa bunlar iyileşene kadar uygulamanın ertelenmesi gerekebilir.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Riskleri Nelerdir?

  Elmacık kemiği dolgusu riskleri arasında bölgede istenilmeyen bir görünüm oluşması, şişlikler ve kızarıklıklar meydana gelmesi yer alırdiğer tüm dolgu uygulamaları gibi bazı komplikasyonlara sahiptir. Genel olarak en sık karşılaşılan risk yetersiz sonuçtur. Aynı şekilde eğer çeşitli medikal otoriteler tarafından onaylanmamış dolgu malzemelerinin kullanılması ile ciddi alerjik reaksiyonlar ve dolaşım bozukluğuna yol açacak komplikasyonlar da ortaya çıkabilir. Bu yüzden elmacık kemiği dolgusu yaptırmak isteyen bireylere alanında uzman bir estetik cerrahi doktoruna başvurmaları önerilir. Böylece uygulama ideal uygulama şartları gözetilerek, kişiye özel bir estetik planlama süreci dahilinde, güvenli bir şekilde yapılabilir.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcı Mı?

  Elmacık kemiği dolgusu kalıcı bir uygulama değildir. Diğer tüm dolgu uygulamaları gibi elmacık kemiği dolgusunun da etkileri 6 ila 12 ay içerisinde azalarak kaybolmaktadır. Bu önlenebilir bir durum değildir, çünkü dolgu uygulaması sırasında kullanılan hyalüronik asit bölgedeki cilt dokusu tarafından metabolize edilmektedir ve bu istenen bir durumduraktif olarak kullanılmaktadır. Bu da uygulamanın etkilerinin zaman içerisinde kaybolacağı anlamına gelmektedir.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Tekrarlanabilir Mi?

  Elmacık kemiği dolgusu tekrarlanabilir bir uygulamadır. Bu uygulamanın etkisi, bölgedeki hyalüronik asidin doğal metabolizmal faaliyetleri tarafından kullanılması ile azalabilmektedir. Bu azalma süreci genellikle 6 ila 12 ay kadar sürmektedir. Bu yüzden elmacık kemiği dolgusunun kazanımlarını kaybetmek istemeyen bireyler 6 ila 12 aylık periyotlarla uygulamayı tekrarlatabilir. Elbette bu süreçte, uygulamanın tekrarlanma periyodunu kararlaştırmak için uzman görüşü alınması da gerekir.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Kaç Dakika Sürer?

  Elmacık kemiği dolgusu 10 ila 20 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Uygulamanın süresi, kişiye özel olarak yapılan estetik planlama dahilinde bir miktar değişiklik gösterebilir. Doktor, uygulama öncesinde hastasını elmacık kemiği dolgusu süresi hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Elmacık kemiği dolgusu öncesinde doktor, hasta ile özel bir görüşme yapar. Bu görüşme sırasında hastanın yanak ve elmacık kemiği bölgesi dikkatli olarak incelenir. Bölgenin estetik sorunları değerlendirilir ve hastanın uygulamadan beklentileri dinlenir. Nihayetinde ise tamamen bu veriler doğrultusunda, genel estetik ölçütlerle uyuşan ve bölgenin çekici olduğu kadar doğal da bir görünüm edinebilmesi için özel bir planlama yapılır. Uygulama aşamasında ilk olarak elmacık kemiği bölgesi temizlenir ve bu bölgeye topikal anestezi kremi sürülür. Arından da bölgeye hyalüronik asit enjeksiyonu yapılır.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Elmacık kemiği dolgusu yaptıran bireyler, doktorlarının tavsiyelerine uydukları sürece uygulamadan hemen sonra günlük yaşamlarına devam edebilirler. Elmacık kemiği dolgusu sonrasında yanak ve elmacık kemiği bölgesinde hafif kızarıklıklar ve şişlikler görülebilir. Bunlar geçici şikayetlerdir, birkaç gün içerisinde herhangi bir ek uygulamaya gerek kalmadan kaybolurlar. Böylece elmacık kemiği bölgesi yavaş yavaş, dolgu uygulaması ile amaçlanan görünümü alır. Elmacık kemiği dolgusu sonrasında dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar bulunur:

  • Özel olarak önerilmediği takdirde yanak bölgesine ve elmacık kemiği civarına masaj yapılmamalıdır.
  • Bu bölgeye bir gün boyunca su temas ettirilmemelidirmakyaj yapılmamalıdır.
  • Dolgu yapılan bölge yoğun sıcak temasına karşı korunmalıdır.

  Elmacık kemiği dolgusu sonrası bu gibi noktalara dikkat edildiği takdirde dolgu ile amaçlanan görünüm kısa bir sürede elde edilecektir.

  İstanbul Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları 2024

  İstanbul elmacık kemiği dolgusu fiyatları, dolgu uygulamasının detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button