Meme Büyütme İstanbul

  Meme büyütme İstanbul, silikon implantlar kullanılarak memenin büyütülmesi ve şekillendirilmesi için yapılan, göğüs estetiği uygulamasıdır. Meme büyütme halk arasında göğüs büyütme olarak da bilinmektedir. Kadınların beden çekiciliği için önemli olan bazı faktörler vardır. Bunlardan biri de memelerin büyüklüğü, formu, beden ile olan uyumları ve şekilleridir. Diğer beden ölçüleri ile uyumlu olacak şekilde olan memeler, bireylerin çok daha feminen ve çekici bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirler. Bununla birlikte bazı kişiler genetik etmenler ve hormon dengesi gibi nedenlerden görece daha küçük memelere sahip olabilirler. Bu durum çoğu zaman bir sağlık sorunlarına neden olmaz ve küçük memelere sahip olmak da normal bir durumdur. Ancak bazı bireyler daha büyük ve dik memelere sahip olmak isteyebilirler. Bu amaç doğrultusunda da meme büyütme ameliyatı veya meme büyütme estetiği olarak bilinen operasyona başvurabilirler. Yazımızın devamında ‘’Meme büyütme ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Meme büyütme ameliyatı kaç yaşında yapılabilir?’’ ve ‘’Meme büyütme ameliyatı sonrası emzirme mümkün mü?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul meme büyütme ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Meme Büyütme Nedir?

  Meme büyütme, memelere hacim kazandırarak memelerin daha büyük, belirgin ve dik bir görünüm kazanmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen meme estetiği operasyonudur. Memeler, farklı bireylerde farklı büyüklüklere sahip olabilirler. Çoğu zaman memelerin görece küçük olması, işlevleri veya sağlıkları ile ilgili olumsuz bir durum olduğu anlamına gelmez. Küçük memelere sahip olmak son derece doğal bir durumdur. Ancak bazı kadınlar memelerinin boyutundan ve görünümünden memnun olmayabilirler. Daha büyük ve daha dik memelere sahip olmayı isteyebilirler. Bu durumda meme büyütme ameliyatına başvurmaları mümkündür. Meme büyütme ameliyatı, günümüzde hem ülkemizde hem de dünyada kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik operasyonlarının başında gelmektedir.

  Meme Büyütme Neden Yapılır?

  Meme büyütme ameliyatı, memelerin yalnızca büyütülmesi için değil, meme dokularının yeniden düzenlenmesi ve memelerin şekillendirilmesi için de yapılır. Bu operasyon sayesinde yağ enjeksiyonları veya silikon implantlar kullanılarak memelerin boyutu büyütülebilir. Bahsi geçen hacim kazandırıcı faktörlerin, stratejik bir şekilde yerleştirilmesi ile birlikte memeler arasındaki şekil ve boyut farklılıkları ortadan kaldırılabilir. Aynı şekilde bu operasyon sayesinde memelerin daha dik ve genç bir görünüm kazanmasını sağlamak da mümkündür. Meme büyütme ameliyatının bir diğer yapılma nedeni ise memelerinin görünümü ve boyutu nedeniyle çeşitli psikolojik sorunlar deneyimleyen bireylerin yaşam kalitesini arttırmaktır.

  Meme Büyütme Kaç Yaşında Yapılabilir?

  Meme büyütme estetiğinin alt yaş sınırı 18’dir. Yani meme büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen bir bireyin en azından reşit olması gerekmektedir. Bununla birlikte meme büyütme estetiği için kesin bir üst yaş sınırı yoktur. Eğer bireyin genel sağlık durumu operasyona el veriyorsa meme büyütme estetiği güvenli bir şekilde yapılabilir. 

  Meme Büyütme Sonrası Emzirme Yapılabilir Mi?

  Meme büyütme ameliyatı sonrasında, iyileşme sürecinden sonra hamile kalan ve doğum yapan bireyler sorunsuz bir şekilde bebeklerini emzirebilirler. Meme büyütme estetiği sırasında emzirmenin mümkün olmasını sağlayan süt bezlerine veya süt kanallarına cerrahi işlem yapılmaz. Yalnızca derinde bir cep oluşturularak buraya silikon protez yerleştirilir. Bu da bireyin ameliyat sonrasında emzirebileceği anlamına gelir. Bununla birlikte hali hazırda hamile olan, bebek emziren veya yakın bir tarihte hamile kalmayı planlayan bireylere meme büyütme estetiğini ertelemeleri tavsiye edilir. Çünkü bahsi geçen süreçlerde gerek emzirme gerekse kilo değişimleri nedeniyle memelerin görünümünde değişimler meydana gelebilir. Bu değişimlerin, ameliyat sonrasında elde edilen meme görünümünü olumsuz etkilememesi için meme büyütme ameliyatı bahsi geçen süreçler sona erdikten sonra yapılmalıdır.

  Meme Büyütme Kalıcı Mı?

  Meme büyütme ameliyatı sonrasında elde edilen meme görünümü zaman içerisinde kaybedilmez. Meme bölgesine yerleştirilen silikon implantlar yıllar boyunca yoğunluklarını ve hacimlerini korurlar. Son derece dayanıklı bir yapıya sahip olan bu implantlar, yağ dokusunun aksine zaman içerisinde erimez veya metabolizmaya karışmazlar. Bu yüzden meme büyütme estetiği sonrası elde edilen meme görünümü kalıcılık gösterir fakat meme protezinden bağımsız olarak meme protezinin üzerinde kalan meme dokusu zamanla sarkabilir ve ilerleyen yıllarda meme dikleştirme ihtiyacı doğabilir.

  Meme Büyütme Ne Kadar Sürer?

  Meme büyütme ameliyatının süresi ortalama 1 saat olmakla beraber birlikte yapılacak bir meme dikleştirme işlemi bu süreyi 3 saate kadar uzatabilir. Doktorunuz sizin meme büyütme ameliyatından beklentilerinizi dinleyecek, sonrasında ise size özel bir ameliyat planlaması yapıp meme büyütme ameliyatının süresi hakkında sizi bilgilendirecektir.

  Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

  Meme büyütme estetiği, çoğunlukla genel anestezi ile yapılan bir operasyondur. Ameliyat sırasında ilk olarak ameliyatın yapılacağı bölge, özel bir antiseptik solüsyon ile temizlenir. En sık meme altı kıvrımından yapılan yaklaşık 4 santimetrelik bir kesi kullanılsa da koltuk altı veya meme başı bölgelerinden yapılan kesilerle de meme implantı yerleştirilebilir. Süt ve meme bezlerine müdahale edilmeden derin dokular arası açılan cebe antibiyotikli solüsyonlar ile yıkanan steril implantlar yerleştirildikten sonra estetik dikişlerle bölge kapatılır. 

  Meme Büyütme Ne Zaman İyileşir?

  Meme büyütme ameliyatının iyileşme süresi ortalama 2 haftadır. Genel anestezi ile ameliyat olan hastalar genelde aynı gün veya bir sonraki gün taburcu edilirler. Ameliyattan üç ila dört gün sonra kademeli olarak günlük yaşamlarına dönebilirler. Yine de tam iyileşme gerçekleşene kadar doktorun kullanılmasını önerdiği destekleyici sütyeni kullanmaları gerekir ve bu süre zarfında ağır spor yapmaktan kaçınılmalıdır.

  İstanbul Meme Büyütme Fiyatları 2024

  İstanbul meme büyütme fiyatları, operasyonun kapsamına ve benzer detaylara göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button