Dudak Dolgusu İstanbul

  Dudak dolgusu İstanbul, ince dudak görünümünü gidermek, dudakların şekliniiçe dönmüş dudak şeklini düzenlemekdüzeltmek ve dudaklara istenilen hhacmiacim kazandırmak amacıyla yapılan hyalüronik asit dolgusudur. Dudak dolgusu, hastanın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda farklı kapsamlarda yapılabilir. Hasta memnuniyetini en üst seviyede tutmak ve hastanın doğal bir dudak görünümüne sahip olmasını sağlamak için kişiye özel estetik planlamaları eşliğinde yapılır. Dudak dolgusu, liplift gibi uygulamaların aksine cerrahi bir işlem değildiri işlemler içermez. Dolayısıyla da iyileşme süreci çok daha kısadır ve uygulama sonrasında dudak çevresinde veya üzerinde dikiş izi kalmamaktadır. Yazımızın devamında ‘’Dudak dolgusu ne kadar sürer?’’, ‘’Dudak dolgusu nasıl yapılır?’’, ‘’Dudak dolgusu sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Dudak dolgusu neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul dudak dolgusu uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Dudak Dolgusu Nedir?

  Dudak dolgusu, dolgun, çekici ve şekil itibariyle yüz ile uyumlu bir dudak görünümü meydana getirmek için yapılan uygulamadır. Bu uygulama hyalüronik asit adı verilen, dolgu uygulamaları kapsamında sıklıkla tercih edilen madde ile yapılmaktadır. Bu madde dudaklara hacim kazandırırken aynı zamanda dudaklara şekil de verebilmekte,ın nemli ve canlı bir görünüm kazanmasına da yardımcı olmaktadır.

  Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

  Dudak dolgusu şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Dudak yapısını şekillendirmek.
  • Dudaklara hacim kazandırmak.
  • Dudak asimetrilerini azaltmak / gidermek.
  • Dudakların birbirleriyle ve yüzde yer alan diğer organlarla uyumlu bir görünüm kazanmalarını sağlamak.
  • Dudakların dolgun, çekici ve doğal bir görünüm kazanmalarına yardımcı olmak.

  Dudak dolgusu bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir.

  Dudak Dolgusu Kimlere Yapılır?

  Dudak dolgusu için alt yaş sınırı 18’dir. Henüz reşit olmayan ve dudak gelişimini tamamlamamış olan bireylere dudak dolgusu gibi kozmetik veya estetik amaçlı uygulamaların yapılması önerilmemektedir. Eğer dudaklarda aktif bir enfeksiyon veya açık bir yara mevcutsa doktor, dolgu uygulamasının bu gibi şikayetler son bulduktan sonra gerçekleştirilmesini tavsiye edebilir.

  Dudak Dolgusu Riskli Mi?

  Dudak dolgusu çeşitli riskleri ve komplikasyonları olan bir uygulamadır. Bu yüzden uzman bir doktor tarafından, kaliteli materyaller kullanılarak, ideal şartlar altında yapılmalıdır. Aksi takdirde hastanın hoşuna gitmeyen bir dudak görünümü meydana gelebiliristenmeyen komplikasyonlarla ve görünümle karşılaşılabilir. Hatta FDA gibi kuruluşlar tarafından onaylanmamış dolgu malzemeleri hastaların çok ciddi alerjik reaksiyonlarla karşı karşıya kalmasına neden olabilir.

  Dudak Dolgusu Kalıcı Mı?

  Dudak dolgusu sayesinde dudakların aldığı şekil ve kazandığı hacim yaklaşık 6 ila 12 ay boyunca kalıcılık gösterir. Bu süre zarfında hyalüronik asidin vücut tarafından metabolize edilmesiyle birlikte dudakların eski hacmine dönmesi beklenirda yeniden bir hacim kaybı gözlenebilir. Bahsi geçen süre metabolizma hızına ve cilt özelliklerine göre kişiden kişiye bir miktar değişiklik gösterebilmektedir.

  Dudak Dolgusu Tekrarlanabilir Mi?

  Dudak dolgusu, kazanımları kaybedilmeye başlandığında yine konforlu ve kısa süreli bir işlemle tekrarlanabilir. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi dudak dolgusunun etkisi genellikle 6 ila 12 ay içerisinde azalır. Dudaklarda yeniden bir hacim kaybı meydana gelir. Bu durumda 6, 9 veya 12 aylık periyotlarla dudak dolgusu tekrarlanabilir.

  Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürer?

  Dudak dolgusu, diğer dolgu uygulamaları gibi kısa süreli bir işlemdir. Ön hazırlıklar ile birlikte yaklaşık 15 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Bu yüzden yoğun bir çalışma hayatı veya sosyal yaşamı olan bireylere kısa sürede yapılabilir.

  Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Dudak dolgusu, genel olarak üç aşamalı bir uygulamadır ve herhangi bir cerrahi işlem içermemektedir. Bu aşamalardan ilkinde doktor, hastasının yüz ölçülerini, dudak yapısını ve ağız şeklini analiz eder. Daha sonra ise hastasının dudak dolgusu uygulamasından beklentilerini dinler. Böylece tamamen hastasının taleplerine uygun, doğal görünümlü ve yüz ile uyumlu bir dudak dolgusu uygulaması planlar. İkinci aşamada ise hastanın dudağına lokal anestezi etkisi olan bir krem sürülür. Bu kremin etkisi başladığında da üçüncü aşamaya geçilir. Üçüncü ve son aşamada özel bir enjektör kullanılarak hyalüronik asit sıvısı dudağa daha önce planlandığı şekilde enjekte edilir. Böylece uygulama tamamlanmış olur.

  Dudak Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Dudak dolgusu yaptıran bireyler, uygulamadan hemen sonra taburcu olurlar. Evlerine dönmeleri veevlerine dönebilirler.  Ddoktorlarının tavsiyeleri doğrultusunda günlük yaşamlarına devam etmeleri mümkündür. Dudak dolgusu sonrasında dudaklar ve çevresinde hafif şişlikler ve kızarıklıklar görülebilir. Bu yüzden de dudak, planlanandan daha hacimli bir yapı kazanmış gibi görünebilir. Ancak birkaç gün içerisinde bu gibi şikayetler son bulacaktır ve dudak ideal görünümünü almaya başlayacaktır. Bu süreçte doktor tarafından özel olarak önerilmediği sürece bölgeye masaj yapılmamalıdır, ayrıca dudaklar, yoğun bir sıcak temasına karşı korunmalıdırlar. Böylece dudak dolgusu sonrası iyileşme süreci ideal bir şekilde noktalanacak ve dudaklar yeni görünümlerini alacaktır.

  İstanbul Dudak Dolgusu Fiyatları 2024

  İstanbul dudak dolgusu fiyatları, dolgu uygulamasının detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button