Popo Estetiği İstanbul

  Popo estetiği İstanbul, bireyin taleplerine göre kalçanın büyütülmesi, kaldırılması, küçültülmesi veya kalça bölgesindeki sarkmaların giderilmesi için yapılabilen, özel bir estetik operasyonudur. Kalçalar, tarih boyunca kadınlar için çekiciliğin ve feminenliğin simgesi olmuşlardır. Vücut ölçüleri ile orantılı büyüklükte, kalkık ve sıkı popolar kadınların genç ve çekici bir beden görünümüne sahip olmalarını sağlar. Bununla birlikte bahsi geçen kalça görünümünü spor, diyet ve çeşitli egzersiz faaliyetleri ile edinmek bazı kişiler için zor olabilir. Çünkü kalçanın görünümünde genetik etmenlerin de önemli bir rolü vardır. Aynı zamanda kalça bölgesi kilo değişimi gibi faktörlerden de ciddi ölçüde etkilenir. Popo estetiği İstanbul veya kalça estetiği olarak bilinen uygulama, bahsettiğimiz çekici popo görünümünü meydana getirmek için yapılır. Bu görünümün detayları tamamen bireyin beden ölçülerine, taleplerine ve ameliyattan beklentilerine göre planlanır. Böylece çekici olduğu kadar doğal da bir kalça görünümü meydana getirilir ve bireyin ameliyattan memnun ayrılması sağlanır. Yazımızın devamında ‘’Popo estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Popo estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Popo estetiği İstanbul kalıcı mı?’’ ve ‘’Popo estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul popo estetiği ve kalça estetiği hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Popo Estetiği Nedir?

  Popo estetiği, kalça bölgesindeki dokuların, kalça boyutunun ve pozisyonunun düzenlenmesi; kalça bölgesinde estetik kusurların ortadan kaldırılması amacıyla yapılan estetik operasyonudur. Kalça estetiği olarak da bilinen bu operasyon günümüzde farklı tekniklerle yapılabilir. BBL veya Brazilian Butt Lift, bu teknikler arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Bu teknik sayesinde kalçaları büyütmek, kalkık, belirgin ve çekici bir kalça görünümü meydana getirmek mümkündür. Bununla birlikte popo estetiği kalçaları yalnızca büyütmek ve dikleştirmek için gerçekleştirilmez. Bazı bireylerde, kalça bölgesinin daha çekici bir görünüm edinebilmesi için kalça bölgesindeki sarkık dokuların yeniden şekillendirilmesi gerekir. Popo estetiği bu amaç doğrultusunda da yapılabilmektedir.

  Popo Estetiği İstanbul Neden Yapılır?

  Popo estetiği şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Kalçanın kalkık ve dik bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Kalçayı büyütmek ve belirginleşmesini sağlamak.
  • Kalçada yer alan sarkmaları ve benzer estetik sorunları ortadan kaldırmak, kalçanın çekici ve genç bir görünüm edinmesini sağlamak.
  • Beden ölçüleri ile uyumlu olmayacak derecede büyük olan kalçalarda, fazlalık dokuları almak, kalçayı dikleştirmek ve beden ölçüleri ile uyumlu bir kalça görünümü meydana getirmek.

  Popo estetiği bu gibi amaçlarla yapılabilir. Popo estetiği sayesinde kalçaları ilgilendiren tüm estetik sorunları ele almak ve bu sorunları ortadan kaldırıp bireyin arzu ettiği kalça görünümünü meydana getirmek mümkündür.

  Popo Estetiği Kimlere Yapılır?

  Popo estetiği yaptırmak isteyen bireylerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekir. Bunun en önemli nedeni kalça bölgesinde yer alan kas, bağ doku ve kemik gibi dokuların ergenlik sürecini tamamlamamış olan bireylerde henüz tam olarak gelişmemiş olmasıdır. Bu gelişimin doğal bir şekilde devam edebilmesi için bireyin sağlığı için şart olmayan cerrahi operasyonların yapılmaması gerekir. Bununla birlikte popo estetiği için kesin bir üst yaş sınırı yoktur. 

  Popo Estetiği Kalıcı Mı?

  Popo estetiği sırasında, kalçanın görünümünü değiştirmek için cerrahi işlemler gerçekleştirilir. Bu yüzden de operasyon ile elde edilen görünüm büyük oranda kalıcıdır. Bununla birlikte operasyon sonrasında hafif ama düzenli bir egzersiz rutini edinen, sağlıklı beslenen bireylerde popo estetiğinin kazanımlarının daha uzun süreler boyu korunması mümkündür.

  Popo Estetiği İstanbul Ne Kadar Sürer?

  Popo estetiğinin süresi, operasyonun kapsamına, hedeflenen görünüme ve kalça bölgesindeki estetik problemlerin boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Bu operasyon 2 ila 4 saat kadar sürebilmektedir. Doktor, popo estetiğinin detaylarını bireyin talepleri doğrultusunda planlar ve ameliyat öncesinde hastasını kalça estetiğinin süresi hakkında detaylı olarak bilgilendirir.

  Popo Estetiği İstanbul Nasıl Yapılır?

  Popo estetiği, genel anestezi altında ve steril ameliyathane koşulları altında yapılmaktadır. Bu operasyon sırasında farklı işlemler gerçekleştirilebilir.

  Kalçanın küçültülmesi için liposuction işlemi uygulanabilir ve kalça civarındaki fazla yağ dokuları güvenli bir şekilde vücut dışına tahliye edilebilir. Böylece çekici ve beden ile uyumlu bir kalça görünümü elde edilebilir.

  Kalçanın büyütülmesi için yağ enjeksiyonu veya implant yerleştirme gibi işlemlere başvurulabilir. Yağ enjeksiyonu veya yağ transferi sırasında, ilk olarak vücudun farklı bir bölgesinden liposuction ile yağ dokusu alınır. Ardından ise bu yağ dokuları kalçaları belirginleştirmek ve şekillendirmek için kullanılır. Bahsi geçen kazanımlar popoya silikon implantlar yerleştirilerek de elde edilebilir.

  Her iki uygulama sayesinde de kalçalara daha kalkık, belirgin, fit ve çekici bir görünüm kazandırılabilir.

  Popo Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Popo estetiği yaptıran bireyler bir gün boyunca hastanede misafir edilirler. Daha sonra ise hastalar taburcu olurlar. Taburcu olan hastaların bir ay kadar destekleyici korse kullanmaları gerekebilir. Bu süreçte doktorları tarafından reçete edilen ilaçların da düzenli bir şekilde kullanılması gerekir. 

  İstanbul Popo Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul popo estetiği fiyatları ve kalça estetiği fiyatları, operasyon ile amaçlanan görünüme, bu görünüm için gerekli olan uygulamaların detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button