Nazolabial Dolgu İstanbul

  Nazolabial dolgu İstanbul, burun kenarlarındaki nazolabial çizgileri gidermek ve ilgiliyanak bölgedebölgesinde oluşan sarkık görünümü kamufle etmek için ve daha genç bir görünüm oluşturmak için yapılan uygulamadır. Burun kanatları ile ağız kenarları arasında kalan bölgede gerek ilerleyen yaş gerekse de mimik kullanımı gibi etmenler sonucu incenazolabial oluk dediğimiz çizgiler oluşabilir. Bu çizgiler zaman içerisinde derinleşebilir ve belirgin kırışıklıklarbir oluk/çukur haline gelebilir. Nazolabial dolgu uygulaması bu gibi sorunların, ameliyatsız ve konforlu bir şekilde giderilmesi amacıyla yapılır. Yazımızın devamında ‘’Nazolabial dolgu ne kadar sürer?’’, ‘’Nazolabial dolgu nasıl yapılır?’’, ‘’Nazolabial dolgu sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Nazolabial dolgu tekrarlanabilir mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul nazolabial dolgu uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Nazolabial Dolgu Nedir?

  Nazolabial dolgu, burun kanatları ile ağız kenarları arasında, ilerleyen yaş gibi etmenler sonucu oluşan çizgileri gidermek, bölgedeki cilt çökmelerini / olukları ortadan kaldırmak için yapılan uygulamadır. Bu uygulama hyalüronik asit isimli, cilt yapısında doğal olarak da bulunan madde ile yapılmaktadır.

  Nazolabial Dolgu Neden Yapılır?

  Nazolabial dolgu şu gibi amaçlar dahilinde yapılabilir:

  • Burun kanatları ile ağız kenarları arasında yer alan bölgedeki (nazolabial bölge) cilt çökmelerini gidermek.
  • Ağız kenarından aşağıya uzanan çizgileri ve olukları (marionette çizgileri) gidermek
  • Her iki ağız kenarını bir miktar yukarıya kaldırmak
  • Burun çevresinde yer alan kırışıklıkları ortadan kaldırmak.
  • Burnun ve çevresindeki yapıların estetik değerini güçlendirmek.
  • Burun kenarlarındaki derin çizgileri gidermek.

  Nazolabial dolgu bu gibi amaçlarla yapılabilir.

  Nazolabial Dolgu Kimlere Yapılır?

  Nazolabial dolgu uygulaması için alt yaş sınırı 18’dir. Bununla birlikte bu uygulama genellikle 30’lu yaşların sonundaki hastalar tarafından tercih edilmektedir. Nazolabial dolgu uygulaması yaptırmak isteyen bireylerin burun çevrelerinde açık bir yara veya aktif bir enfeksiyon bulunmaması gerekir. Eğer böyle bir durum mevcutsa uygulama ileri bir tarih ertelenebilir.

  Nazolabial Dolgu Riskleri Nelerdir?

  Nazolabial dolgu uygulaması sonucunda burun çevresinde kızarıklık ve şişlik gibi komplikasyonlaryan etkiler meydana gelebilir. Her bölgenin dolgu uygulamasında olduğu gibi nazolabial dolgu uygulamasında da ciltteki kan dolaşımını bozabilecek komplikasyon ihtimali bulunmakla beraber Bunlara ek olarak eğer nazolabial dolgu uygulaması, ideal koşullar altında, uzman bir hekim tarafından, kaliteli dolgu malzemeleri kullanılarak yapılmazsa hasta memnuniyetine zarar veren gelişmeler de yaşanabilir. Bu yüzden nazolabial dolgu gibi uygulamalar öncesinde hastalara kapsamlı bir araştırma yapmaları ve bu gibi hizmetleri yalnızca alanında uzman olan estetik cerrahi hekimlerinden talep etmeleri tavsiye edilir.yapılırsa bu riskler en aza indirilir.

  Nazolabial Dolgu Kalıcı Mı?

  Nazolabial dolgu uygulamasının etkileri genellikle 1 yıl içerisinde büyük oranda kaybedilir. Hızlı bir metabolizmaya sahip olan bireylerde bu süre 6 ila 9 ay da olabilir. Bölgeye uygulanan hyalüronik asidin metabolizmaya karışması ile uygulama sayesinde elde edilen kazanımların kaybedilmesi normaldir.Tekrarlayan dolgu uygulamalarında kalıcılık süresinin daha uzun olacağı öngörülebilir.

  Nazolabial Dolgu Tekrarlanabilir Mi?

  Nazolabial dolgu, zaman içerisinde burun çevresine enjekte edilen hyalüronik asidin dağılması ve bölgedeki kazanımların yitirilmesi nedeni ile sonradan tekrarlanabilir. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi nazolabial dolgu uygulamasının kalıcılık süresi 6 – 12 ay ile sınırlıdır. Bu yüzden de isteyen bireyler 6 ila 12 aylık periyotlar ile nazolabial dolgu uygulamasını tekrarlatabilirler.

  Nazolabial Dolgu Ne Kadar Sürer?

  Nazolabial dolgu hazırlık işlemleri dahil yaklaşık 15 dakika içerisinde tamamlanır. Uygulamanın hazırlık aşaması da bahsi geçen süreye dahildir. Nazolabial dolgu uygulaması, diğer dolgu uygulamaları gibi hızlı bir şekilde tamamlanır, bu yüzden de yoğun bir günlük yaşamı olan bireyler tarafından sıklıkla tercih edilir.

  Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

  Nazolabial dolgu, her estetik müdahalede olduğu gibi detaylı bir estetik planlama aşaması içerir. Bu planlama dahilinde bireyin burun çevresi incelenir, burun çevresindeki cilt dokusu analiz edilir ve hastanın talepleri de göz önünde bulundurularak bir nazolabial dolgu planlaması yapılır. Sonrasında gerçekleştirilecek olan tüm işlemler, hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için bu planlama dahilinde yapılır.

  Nazolabial dolgu işleminin uygulama aşamasında ilk olarak burun çevresi temizlenir ve bu bölgeye lokal anestezi kremi uygulanır. Ardından ise özel bir iğne yardımı ile hedeflenen bölgelere hyalüronik asit enjeksiyonu yapılır. Böylece burun kenarlarındaki estetik problemler ortadan kaldırılır.

  Nazolabial Dolgu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Nazolabial dolgu, diğer tüm dolgu uygulamaları gibi konforlu ve hızlı bir iyileşme süreci vaat etmektedir. Bu uygulamadan sonra bireyin evine dönmesi, doktorunun tavsiyelerine uymak kaydıyla günlük yaşamına devam etmesi mümkündür. Bu tavsiyeler arasında hedef bölgeye en azından bir gün boyunca makyaj yapılmaması yer alır. Aynı şekilde bölgeye, doktor tarafından tavsiye edilmediği sürece masaj yapılmamalıdır. Bölgenin birkaç gün boyunca sıcak maddelere veya sıcak suya maruz kalmamasına özen gösterilmelidir. Dolgu işleminin yapıldığı gün ve bir sonraki gün, mümkünse ağır fiziksel faaliyetlerde bulunulmamalıdır. Nazolabial dolgunun hemen ardından uygulama bölgesinde hafif bir kızarıklık ve şişlik görülebilir. Bu şikayetlerin geçici olduklarını, birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçeceklerini ve böylece burun çevresinin hedeflenen görünümü kazanacağını unutmamak gerekir.

  İstanbul Nazolabial Dolgu Fiyatları 2024

  İstanbul nazolabial dolgu fiyatları, dolgu uygulamasının detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button