Tam Yüz Gençleştirme İstanbul

  Tam yüz gençleştirme İstanbul, yüze bütüncül olarak yaklaşan, yüzün her komponentini ayrı ayrı değerlendirip gerekli görülen her bölgeye müdahale eden ve holistik bir yaklaşım ile kişinin karakteristik yapısını değiştirmeden daha genç ve canlı bir görünüme kavuşmak için yapılan işlemler bütünüdür. Yüz zamana, genetik faktörlere ve dış etmenlere bağlı olarak deformasyona uğrayabilir. Bu da cilt ve cildin altındaki derin dokuların sarkmasına neden olur.

  Buna bağlı olarak da birey, olduğundan çok daha yaşlı, yorgun ve üzgün bir yüz görünümüne sahip olabilir. Günümüzde tüm bu estetik problemleri tam yüz gençleştirme uygulaması ile ortadan kaldırmak mümkündür. Tam yüz gençleştirme uygulaması sayesinde bireyler, yüz görünümlerine bağlı deneyimledikleri özgüven problemlerinden kurtulabilir, daha genç ve dinamik yüz hatlarına kavuşabilirler. Yazımızın devamında ‘’Tam yüz gençleştirme ne kadar sürer?’’, ‘’Tam yüz gençleştirme nasıl yapılır?’’, ‘’Tam yüz gençleştirme neden yapılır?’’, ‘’Yüz sarkmaları neden olur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul tam yüz gençleştirme hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Tam Yüz Gençleştirme Nedir?

  Tam yüz gençleştirme, yüzün tüm komponentlerinin ihtiyaçlarına göre ayrı ayrı müdahalelerde bulunmaktır. Bu bazı bölgelerde germe veya askı gibi cerrahi işlemler olabilirken bazı bölgelerde dolgu veya gençlik aşısı enjeksiyonu da olabilir. Her bölgenin ihtiyacı farklı olabilir ve bu işlemden önce uzman doktor tarafından detaylı incelenip hasta beklentileri doğrultusunda detaylı bir plan yapılmalıdır. Bu uygulama ile zamanın ve dış etmenlerin yüzde oluşturduğu etkiler tersine çevrilebilir ve yüzün daha genç bir görünüm kazanması sağlanabilir. Tam yüz gençleştirme uygulaması sırasında ip askı işlemleri, botoks ve dolgu uygulamaları da operasyon sonrasında elde edilecek olan görünümü desteklemek ve yüzün daha bütüncül olarak gençleşmesini sağlamak için kullanılabilir. Tam yüz gençleştirme, detaylı bir planlama süreci içermektedir. Çünkü her bireyin yüz karakteristiği, yüz yapısı ve yüzündeki estetik kusurların şiddeti farklıdır. Bu yüzden doktor, hastasının yüzünü detaylı olarak analiz etmeli ve hastanın sahip olmak istediği yüz görünümüne yönelik özel bir estetik planlaması yapmalıdır.

  Tam Yüz Gençleştirme Neden Yapılır?

  Tam yüz gençleştirme şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Yüzdeki sarkmaları ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak.
  • Yüzde, zaman ve dış etmenler nedeniyle oluşan yorgun ifadeyi gidermek.
  • Yüzün genç bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Yüzde yer alan yaşlanma belirtilerini gidermek ve yenilerinin oluşmasını önlemek.
  • Yüz, boyun, kaşlar, göz çevresi, dudaklar ve göz kapaklarının birbiri ile daha uyumlu bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Yüze çekici bir boyut kazandırmak.

  Tam yüz gençleştirme bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir.

  Yüz Neden Yaşlanır?

  Yüzün yaşlanmasına neden olan pek çok etmen vardır. Bu etmenlerin bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Yüzün sürekli olarak, korunmasız bir şekilde güneş ışığına maruz kalması.
  • Yüz için zararlı olan kozmetik ürünler kullanmak.
  • Yüz için uygun olmayan bakım ürünleri kullanmak.
  • İlerleyen yaş.
  • Çeşitli doku hastalıkları.
  • Yüze alınan fiziksel darbeler.
  • Yüz ile ilgili geçirilmiş olan ameliyatlar.
  • Genetik yatkınlık.

  Yüz yaşlanması nedenleri arasında bunlar yer almaktadır.

  Yüz Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

  Yüzü gençleştirmek ve yüzün canlı bir görünüm kazanmasını sağlamak amacıyla yapılan pek çok uygulama vardır. Bu uygulamalardan ameliyatla yapılanları arasında şakak germe ve yüz germe gibi operasyonlar bulunur. Ameliyatsız olanları arasında ise dolgu uygulamaları, botoks uygulamaları ve ip askı uygulamaları yer alır. Tam yüz gençleştirme uygulaması sırasında ise bu uygulamaların birden fazlası, yüzün tamamında genç bir görünüm meydana getirmek için aynı anda kullanılabilir.

  Tam Yüz Gençleştirme Kalıcı Mı?

  Tam yüz gençleştirme kapsamında yapılan cerrahi işlemlerin etkileri kalıcıdır. Bununla birlikte bu operasyon kapsamında bazen medikal, kozmetik uygulamalara da başvurulabilir. Bahsi geçen ameliyatsız uygulamaların süreleri genellikle sınırlıdır. Mesela botoks işleminin kalıcılık süresi 3-6 ay, dolgu uygulamalarınınki 6-12 ay, ip askı uygulamalarınınki ise 1-3 yıl kadardır.

  Tam Yüz Gençleştirme Ne Kadar Sürer?

  Tam yüz gençleştirme süresi 2 ila 5 saat arasında değişiklik gösterebilmektedir. Tam yüz gençleştirme operasyonu kapsamında, detayları tamamen hasta için özel olarak planlanan pek çok işlem yapılabilir. Bu işlemler de uygulamanın bahsi geçen süreden daha kısa veya daha uzun sonlanmasına neden olabilir. Doktorunuz operasyon öncesinde sizinle detaylı bir görüşme yapacaktır. Bu görüşmenin amacı, ameliyattan beklentilerinizi öğrenmek, yüz yapınızı incelemek ve elde edilen veriler sonucu size özel bir yüz gençleştirme operasyonu planlamaktır. Bahsi geçen planlama süreci son bulduğunda doktorunuz, operasyonun tahmini süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Tam Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır?

  Tam yüz gençleştirme operasyonu genel anestezi altında ve steril ameliyathane koşullarında yapılır. Bu operasyonun hiçbir aşamasında hastalar ağrı veya rahatsızlık hissi duymazlar. Tam yüz gençleştirme uygulaması sırasında özel cerrahi kesi ve dikiş teknikleri kullanılarak yüzdeki fazla dokular alınır, geri kalan dokular ise yeniden düzenlenir. Tam yüz gençleştirme uygulaması, uygulamayı gerçekleştiren doktorun tecrübesine ve çalışma alanına göre farklılık gösterebilmektedir. Mesela biz merkezimizde, çoğu hastamızda yüz germe operasyonlarını yağ enjeksiyonu, botoks, dolgu uygulamaları ve ip askı uygulamaları gibi işlemlerle destekliyoruz. Böylece yüz, boyun ve dekolte bölgesinde son derece çekici ve genç bir görünüm meydana getirmeyi amaçlıyoruz. Aynı şekilde farklı doktorlar ve cerrahlar da hastalarının memnuniyetini sağlayabilmek için benzer gelişmiş uygulamalara ve tekniklere başvurabilmektedir.

  Tam Yüz Gençleştirme Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Tam yüz gençleştirme sonrası iyileşme süreci tamamen hastanın geçirdiği operasyonun kapsamına göre değişiklik gösterir. Bu operasyon sonrasında genelde hastanede 1 ila 2 gece kadar kalınır. Doktor ve ekibi hastasını düzenli olarak ziyaret eder. Taburcu olan bireylerin yüzlerini, dış etmenlere karşı korumaları gerekir. Asla yüz üstü uyumamalıdırlar, yüz dokularını güneş ışığına maruz bırakmamalıdırlar ve doktorlarının reçete ettiği ilaçları düzenli olarak kullanmalıdırlar.

  İstanbul Tam Yüz Gençleştirme Fiyatları 2024

  İstanbul tam yüz gençleştirme fiyatları, operasyonun detaylarına ve operasyona eşlik eden ek uygulamalara göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button